IllumiBowl - podświetlenie do... sedesu, które zabija bakterie

24.04.2017 14:30

Ten nietuzinkowy pomysł na urządzenie podświetlające sedes właśnie nabrał nowego, bardziej przydatnego zastosowania.

IllumiBowl - podświetlenie do... sedesu, które zabija bakterie fot. illumibowl

IllumiBowl to całkiem ciekawe urządzenie, które stworzone było do podświetlania sedesu - twórcy wymyślili go z myślą o zastosowaniu w nocy. Otworzenie deski sedesowej miało powodować lekkie podświetlenie wnętrza sedesu, dzięki czemu moglibyśmy na spokojnie zrobić swoje, a jednocześnie nie zapalać bijącego po oczach światła w łazience.

Jak śmiesznie tego typu zastosowanie brzmi, tak już nowa funkcjonalność, jaką twórcy dołączyli do swojego wynalazku, jest faktycznie przydatna. Otóż nowy rodzaj diody stosowany w IllumiBowl świeci mocno skupionym światłem niezawierającym ultrafioletu, które zabija bakterie, jednocześnie nie będąc niebezpiecznym dla ludzi. A więc mamy w końcu przydatną elektronikę, która sprawi, że nie będziemy musieli używać chemii do czyszczenia bakterii. 

 

Projekt jest aktualnie dostępny na kickstarterze, gdzie zbiera środki na sfinansowanie produkcji. Twórcy życzą sobie tylko 10$ (ok. 40 zł) wpłaty, by otrzymać własny egzemplarz IllumiBowl, więc może jeśli i Wy chcecie pozbyć się bakterii z toalety, to może warto spróbować? Oceńcie sami.

Zagłosuj

Co sądzisz o IllumiBowl?

RadioZet.pl/AM

Oceń