Instagram - naukowcy zalecają zaprzestanie korzystania

25.05.2017 09:58

Przyczyną odradzania korzystania z Instagrama jest wpadanie w złe samopoczucie. O co chodzi?

Instagram - naukowcy zalecają zaprzestanie korzystania fot. pexels

Badań na temat tego, jak użytkowanie różnych serwisów społecznościowych wpływa na zdrowie ich użytkowników, podjęło się Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego z Wielkiej Brytanii. Ankieta przeprowadzona była na stosunkowo dużą skalę - 1500 osób, a odpowiedzi na pytania udzielali użytkownicy w wieku między 14 a 24 lat. Badania dotyczyły serwisów Facebook, YouTube, Instagram, Twitter i Snapchat.

W badaniu analizowano wiele aspektów, pod jakimi te serwisy na nas wpływają - na nasze poczucie więzi i tożsamości, możliwość odpoczynku i snu, odczuwanie bezpieczeństwa czy postrzeganie własnego ciała.

Najbardziej problematyczny pod katem wpływu na użytkowników był serwis Instagram. Powoduje wiele problemów związanych ze złym postrzeganiem własnej sylwetki i budowy ciała, a także wywoływania niepokoju. Wszystko przez publikowane zdjęcia osób, które zmieniają na nich swój wygląd przez używanie rozmaitych filtrów i innych metod retuszu, co doprowadza głównie kobiety i młode dziewczyny do złego postrzegania swojego ciała, niebędącego w zgodzie z publikowanymi wzorcami.

Zagłosuj

Który z tych serwisów ma wg Ciebie zły wpływ na użytkowników?

Z badanych serwisów tylko YouTube okazuje się mieć pozytywny wpływ na użytkowników. Zapewne ze względu na charakter, jaki mają publikowane w serwisie treści - przeważnie zabawne lub informacyjne, dające użytkownikom możliwość relaksu.

RadioZET.pl/AM

Oceń