Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Instagram z poważnym wyciekiem danych

31.08.2017 12:30
xxx zet

Hakerzy mogli przejąć dane kontaktowe tysięcy użytkowników - wszystko przez lukę w zabezpieczeniach serwisu.

Instagram z poważnym wyciekiem danych fot. pexels

Firma poinformowała w oficjalnym komunikacie o przejęciu przez hakerów informacji dotyczących adresów mailowych, a innych danych kontaktowych dotyczących oficjalnych profili gwiazd i różnych marek w tym serwisie społecznościowych. Kradzież tych danych była możliwa ze względu na błąd w kodzie serwisu. Problem ten został już rozwiązany.

Instagram zmaga się z całkiem poważnym problemem. Zaufanie wielu agencji marketingowych, a także dużym firm posiadających oficjalne profile w serwisie może zostać mocno osłabione. Firma musi wprowadzić teraz poważne środki zapobiegawcze, by nigdy więcej nie doszło do podobnej sytuacji.

W rękach hakerów mogą być adresy mailowe służące do zalogowania się do Instagrama i kontaktowe numery telefonów. Instagram podaje, że w niepowołane ręce na pewno nie dostały się hasła dostępów do wykradzionych adresów e-mail, lecz serwis ostrzega użytkowników, by mimo wszystko mieli się na baczności.

To nie pierwsze tego typu problemy Instagrama w ostatnim czasie. Dosyć dużą aferę wywołało przejęcie konta Seleny Gomez, przez co na jej wall trafiły nagie zdjęcia Justina Biebera.

Jeśli lubicie ten serwis to mamy dla Was smutną informację - naukowcy zalecają zaprzestanie korzystania z niego, z uwagi na to, że możemy wpaść przez niego w depresję.

RadioZet.pl/AM

Oceń