Instax SQ10 - połączenie technologii cyfrowej z analogową nostalgią

20.04.2017 11:14

Jeśli nie możecie zdecydować się pomiędzy urządzeniem potrafiącym robić zdjęcia analogowe a cyfrowe - to nowy aparat od Fujifilm jest właśnie dla Was.

Instax SQ10 - połączenie technologii cyfrowej z analogową nostalgią fot. Fujifilm

Zapewne kojarzycie ostatnie aparaty analogowe tej firmy. Aparaty Fujifilm Instax do tej pory dostępne były w formie w miarę dużych, lecz solidnych brył i pozwalały na wykonywanie natychmiastowych zdjęć, które drukowane były na specjalnych kartach.

Zagłosuj

Wolisz analogowe czy cyfrowe zdjęcia?

Fujifilm Instax Q10 podąża ideą wprowadzoną przez serię Instax, pozwalając na natychmiastowe wywoływanie zrobionych zdjęć, dodając do tego nieco elektroniki. Aparat bazuje teraz na elektronicznym sensorze CMOS 1/4", pozwalając na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 1920 na 1920 pikseli (ok. 3,7 Mpix). Zdjęcia od teraz możemy nie tylko od razu drukować, lecz również je przechowywać jako JPG-i na kartach pamięci - aparat obsługuje karty w standardzie MicroSD.

Urządzenie zostało również wyposażone w 3" ekran LCD, na którym zobaczymy podgląd wykonanych zdjęć, wybierzemy jeden z 16 filtrów, jakie można nałożyć na wykonywane zdjęcia, a także wybierzemy inne opcje. Co ciekawe, możliwe jest również wgranie na urządzenie zdjęć z innego aparatu, a następnie wykorzystanie urządzenia jako drukarki dla nich.

Wbudowana bateria pozwala na ponowne ładowanie poprzez kabelek MicroUSB, a jej duża pojemność zapewnia możliwość wykonania do 160 zdjęć na jednym ładowaniu.

Niestety wraz z wprowadzeniem tych dodatkowych funkcjonalności aparaty będą droższe niż dostępne do tej pory Instaksy, które można kupić za ok. 300-500 złotych. Producent mówi tutaj o kwocie ok. 280 dolarów, co może przełożyć się na ok. 1100-1200 złotych na polskim rynku. Dla entuzjastów archiwizowania zdjęć w formie fizycznej i robienia niekonwencjonalnych zdjęć urządzenie może być więc całkiem atrakcyjnym kawałkiem technologii.

RadioZET.pl/AM

Oceń