Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Inteligentny dom zamknął się przed właścicielem. Przestraszył się Batmana

19.09.2018 13:58
xxx zet

Nest, inteligentny dzwonek Google, zamknął drzwi na cztery spusty na widok właściciela. Okazało się, że na zdęciu zauważył zamaskowanego intruza – Batmana.

Batman fot. materiały prasowe

Inteligentne domy stają się coraz popularniejsze. Jednym z przydatniejszych gadżetów jest naszpikowany technologią zamek Nest - dzięki połączeniu z kamerą może pokazać na ekranie smartfona, kto zbliża się do drzwi, a także odpowiednio na daną osobę zareagować.

Jeśli ktoś przebywa w domu i został drzwi otwarte – Nest zamknie je automatycznie, gdy zauważy zbliżającą się osobę, która nie została oznaczona wcześniej jako zaufana. Jeśli jednak do domu wracać będzie członek rodziny, pozwoli mu wejść bez robienia problemów.

Batman przestraszył inteligentny dzwonek 

Tak jednak nie stało się w przypadku jednego z właścicieli Nesta, któremu system zamknął drzwi przed nosem. Mężczyzna postanowił sprawdzić, dlaczego tak się stało, i okazało się, że dzwonek włączył zabezpieczenia, bo mężczyźnie towarzyszył… Batman.

System rozpoznawania twarzy okazał się być tak skuteczny, że wykrył nawet tę rysunkową, znajdującą się na koszulce.

Blokada zarządzona przez Nest nie była problemem dla właściciela – wystarczyło, ze wpisał kod PIN na klawiaturze, żeby drzwi stanęły otworem. Mógł także otworzyć je sobie korzystając ze smartfona.

Zagłosuj

Wpuściłbyś Batmana do domu?

RadioZET.pl/MT

Oceń