Inteligentny odkurzacz z Biedronki za 349 zł. Warto kupić?

06.12.2017 14:40

Od 7 grudnia 2017 w sklepach Biedronka można kupić roboty sprzątające Hoffen Systematic. Przyjrzeliśmy się im dokładnie i wiemy już, kto będzie z niego zadowolony, a kiedy jego zakup będzie pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

Na początek należy się słowo wyjaśnienia – robot sprzątający Hoffen z Biedronki nie jest ani inteligentny, ani nie jest odkurzaczem. Nie przeszkadza mu to jednak w dokładnym sprzątaniu podłogi – o ile powierzchnia jest odpowiednia i o ile da mu się na to wystarczająco dużo czasu.

Hoffen Systematic z Biedronki potrafi utrzymać czystość na gładkich podłogach (na przykład panelach, płytkach, linoleum) oraz na wykładzinach i niskich dywanach (o zwartym włosiu, nie przekraczających 1 cm wysokości).

Jak działa robot sprzątający z Biedronki?

Robot sprząta za pomocą trzech szczotek – nie ma mechanizmu zasysania brudów za pomocą przepływu powietrza. Dwie obrotowe szczoteczki ulokowane na bokach urządzenia zagarniają zanieczyszczenia pod spód robota, skąd przenoszone są za pomocą obrotowego walca do pojemnika o pojemności 0,6 l. Powietrze oczyszczane jest z alergenów przez filtr HEPA.

Dzięki temu robot sprzątający jest dość cichy, żeby nie przeszkadzać w rozmowie – czego nie można powiedzieć o tradycyjnym odkurzaczu.

fot. RadioZET.pl/MT

Autonomiczny robot porusza się po sprzątanym pomieszczeniu w sposób przypadkowy – nie robi mapy terenu i nie śledzi, czy dana powierzchnia była już sprzątana. Algorytmy sterujące są na tyle dopracowane, żeby nie trzeba było się obawiać, że Hoffen Systematic nie dotrze do niektórych zakamarków w pokoju. Może wymagać jednak do tego nieco więcej czasu.

Robot sprzątający może zostać zaprogramowany do włączania się o określonych godzinach w wybrane dni. Sprzątanie może więc odbywać się w czasie nieobecności domowników – po powrocie z pracy czy ze szkoły wszystko będzie już gotowe. Brak mapy pomieszczenia sprawia jednak, że robot może zagubić się w drodze powrotnej do stacji bazowej i utknąć z wyładowanym akumulatorem na środku pokoju.

Robot sprzątający z Biedronki – czy warto kupić?

349 zł to bardzo dobra cena za robota, który potrafi utrzymać w czystości podłogę i robić to podczas naszej nieobecności. Warto się nim zainteresować szczególnie, gdy preferuje się parkiet lub panele – w ten sposób będziemy mieć pewność, że Hoffen Systematic nie utknie próbując wjechać na zbyt wysoką przeszkodę.

hoffen_systematic_04

Brak inteligentnych funkcji mapowania pomieszczenia nie będzie się dawał we znaki, gdy robot będzie pracował w czasie, gdy wszyscy domownicy przebywają poza domem. W razie jednak, gdyby Hoffen Systematic potrzebował pomocy, można sprowadzić go na odpowiednią drogę za pomocą dołączanego do zestawu pilota zdalnego sterowania.

Robot sprzątający z Biedronki do dobry zakup – to zdecydowanie najlepszy „inteligentny odkurzacz” w tej cenie.

RadioZET.pl/MT

Zagłosuj

Kupisz sobie robota sprzątającego z Biedronki?

Oceń