Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Internauci bezlitośni. Wychwycili telefoniczną wpadkę Beaty Szydło

31.03.2017 10:46

Fotografia pokazująca rozmowę telefoniczną premier Beaty Szydło ze swoją odpowiedniczką z Wielkiej Brytanii, Theresą May wyglądałaby zwyczajnie – gdyby nie drobny, ale znaczący szczegół, którzy natychmiast wychwycili internauci. 

Internauci bezlitośni. Wychwycili telefoniczną wpadkę Beaty Szydło fot. materiały prasowe

Zdjęcie zostało opublikowane na Twitterze Kancelarii Premiera – podpis jednoznacznie wskazuje, że ma ono przedstawiać premier Beatę Szydło podczas prowadzonej rozmowy.

Uwagę internautów przyciągnął telefon znajdujący się na biurku premier – okazało się, że coś jest z nim nie tak:

Jak szybko zauważyli komentujący, ekran telefonu jest wygaszony – a to oznacza, że telefon nie jest włączony. Zdjęcie nie przedstawia więc prowadzenia rozmowy, lecz premier Beatę Szydło przystawiająca do ucha słuchawkę nieaktywnego telefonu.

W komentarzach pod wpisem Kancelarii Premiera natychmiast pojawiły się kpiny – opublikowano nawet film z instrukcją obsługi podobnego telefonu stacjonarnego. Pojawiły się również głosy oskarżające KP o publikowanie fałszywych informacji – czyli „fake news”.

Wpadka z wyłączonym telefonem wynika z tego, że sesja zdjęciowa była robiona przed wydarzeniem – być może nawet innego dnia. Takie zdjęcia trafiają do zbioru, z którego są wybierane jako ilustracja przez osobę prowadzącą Twittera Kancelarii Premiera.

W podobny sposób powstawały fotografie ilustrujące pracę poprzedniego rządu – premier Ewa Kopacz również została przyłapana na korzystaniu z wyłączonego telefonu.

Zagłosuj

Czy zdjęcie Beaty Szydło z wyłączonym telefonem to wpadka?

RadioZET.pl/MT

Oceń