Internet mobilny prześcignął internet stacjonarny w Polsce

10.07.2017 10:10

Raport UKE przedstawia zaskakujące wnioski na temat kondycji polskiej infrastruktury internetu. 

Internet mobilny prześcignął internet stacjonarny w Polsce fot. pexels

Urząd Komunikacji Elektronicznej w swoim corocznym raporcie przedstawił informacje na temat stanu polskiego rynku telekomunikacyjnego, w tym łączności z siecią, jaką posiadają użytkownicy w Polsce.

Według zebranych danych, po raz pierwszy w historii, rynek internetu mobilnego jest większy niż internetu stacjonarnego. Oznacza to, że obecnie jest więcej użytkowników internetu mobilnego - 51%, niż stacjonarnego.

Ciągła ekspansja polskich telekomów i ich ofert jest zapewne tego główną zasługą. Zapewne większość z Was posiadając abonament telefoniczny lub nawet telefon na kartę posiada dostęp do sieci, jednocześnie stając się użytkownikiem internetu wg zebranych danych przez UKE.

Zagłosuj

W jaki sposób łączysz się z siecią?

Nie oznacza to jednak, że zainteresowanie internetem stacjonarnym spada - wręcz przeciwnie. Tutaj również widać rekordowe liczby. Rozwój sieci światłowodowych o 16%, pozwala na zarówno zwiększenie prędkości łącza do użytkowników końcowych, jak również zwiększenie zasięgu, w którym taki internet jest dostępny do wykupienia.

Ponadto dzięki zwiększeniu atrakcyjności usług wiązanych, które łączą w ramach jednej opłaty kilka usług - jak np. abonament telefoniczny i internet mobilny, telewizja kablowa i internet stacjonarny, Polacy chętniej po nie sięgają niż rok wcześniej. W 2016 roku podpisano aż o 2 mln tego typu kontraktów więcej niż w roku poprzednim, osiągając wynik 8 mln użytkowników.

RadioZet.pl/AM

Oceń