Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak będzie nazywać się następny iPhone? SONDA

02.08.2017 13:00

Pogłoski mówią, że w tym roku Apple może wypuścić nawet 3 nowe modele iPhone'a.

Jak będzie nazywać się następny iPhone? SONDA

Od początku roku już kilka razy publikowaliśmy artykuły informujące o przeciekach na temat iPhone'ów, które Apple ma zapowiedzieć na tegorocznej jesieni.

Firma może mieć w rękawie kilka asów. Już od dłuższego czasu jesteśmy przyzwyczajeni, że Apple wypuszczając nowy model iPhone'a wydaje go w dwóch wersjach - o standardowej przekątnej ekranu i o większym ekranie, mocniejszej baterii - a także jak w przypadku iPhone'a 7, podwójną kamerą usprawniającą jakość wykonywanych zdjęć.

Tegoroczny iPhone - o prawdopodobnej nazwie iPhone 8, będzie jednym z najdroższych smartfonów wydanych do tej pory - plotki mówią nawet o kwocie 999 dolarów, za najbardziej podstawową wersję.

Firma jednak obchodzi w tym roku 10. lecie istnienia iPhone'a. Dokładnie 29 czerwca 2007 roku na rynku zadebiutowało to przełomowe urządzenie z dotykowym ekranem. Możemy w związku z tym spodziewać się, że Apple przygotuje z tej okazji coś specjalnego - a może to być jubileuszowy model iPhone'a. Tak jak w przypadku iPhone'a SE lub iPhone'a 5C, urządzenie łamałoby dotychczasową linię wydawniczą nowych smartfonów i istniałoby na rynku obok głównego modelu iPhone'a. Jak więc będzie się nazywać?

Plotki o jubileuszowym modelu iPhone'a krążą po sieci od wielu tygodni. Jedni mówią o nim jako iPhone 7S - miałby być wtedy usprawnioną wersją obecnej siódemki, a model 8. byłby flagowcem marki. Inne pogłoski mówią o urządzeniu, które oddawałoby hołd pierwszej wersji iPhone'a - a jego nazwą byłby po prostu "iPhone".
Naszym zdaniem urządzenie wypuszczone z okazji 10. lecia powinno zostać nazwane jako "iPhone X", lecz firma konkurowałaby tym samym nazewnictwem chociażby z nową konsolą Microsoftu - Xbox One X, która debiutowałaby w tym samym okresie.

A Waszym zdaniem jak będzie nazywał się nowy iPhone? Dajcie nam znać, która nazwa byłaby najlepsza poprzez zagłosowanie w sondzie dostępnej poniżej.

Zagłosuj

Jak będzie nazywać się jubileuszowy iPhone?

RadioZet.pl/AM

Oceń