Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak długo naprawdę trzymają baterie w laptopach popularnych marek?

03.04.2017 13:42

Producenci obiecują, że ich laptopy mogą działać nawet przez 10 godzin bez konieczności podłączania ich do zewnętrznego źródła zasilania. Testy niemal 70 modeli pokazały, na co można liczyć tak naprawdę i czyje deklaracje najbardziej mijały się z rzeczywistością.

Jak długo naprawdę trzymają baterie w laptopach popularnych marek? fot. materiały prasowe

Testom polegającym na mierzeniu w praktyce długości pracy komputera na zasilaniu bateryjnym poddano notebooki wyprodukowane przez największe światowe marki. Łącznie przyjrzano się 67 różnym modelom, z czego 8 zostało wyprodukowanych przez Acera, 3 przez Apple, 8 przez ASUS-a, 10 przez Della, 12 przez HP, 20 przez Lenovo i 6 przez Toshibę.

Badanie polegało na przeglądaniu internetu poprzez Wi-Fi z okazjonalnym oglądaniem filmów w serwisie YouTube. Jak się okazało, tylko Apple uzyskało wynik porównywalny (a nawet nieco lepszy) do obiecywanego użytkownikom, pozostali producenci zawyżali możliwości swojego sprzętu nawet dwukrotnie.

fot. Which?

Producenci tłumaczą, że rozbieżności wynikają z różnic w użytkowaniu komputerów przez poszczególnych właścicieli, trybu pracy, liczby uruchomionych programów i ich zapotrzebowania na moc obliczeniową oraz sposobu podłączenia do internetu.

Zagłosuj

Ile czasu wytrzymują na bateriach Wasze laptopy?

RadioZET.pl/Which?/MT

Oceń