Jak nauczyć dziecko programowania? Te klocki w tym pomogą

28.08.2017 14:20

Klocki Algobrix to kolejny pomysł na ciekawe połączenie nauki z zabawą.

Jak nauczyć dziecko programowania? Te klocki w tym pomogą fot. Algobrix

Do nauki programowania zachęca się coraz młodsze osoby. To bardzo słuszny kierunek - im wcześniej przyszłe pokolenia zaczną się uczyć tej dziedziny, tym wcześniej wejdzie ona w nawyk. 

Już teraz można zauważyć na rynku ogromne zapotrzebowanie na programistów - języki programowania będą napędzać świat przyszłości, a posiadanie umiejętności programowania będzie na takim porządku dziennym, jak obecnie znajomość języków obcych. Czemu by więc nie ułatwić przyszłym pokoleniom poznawania tej nowej dziedziny poprzez zabawę od najmłodszych lat? Właśnie taki pomysł przyświecał twórcom systemu do nauki programowania o nazwie "Algobrix".

brix1

Zestaw Algobrix pozwala na połączenie kreatywnej zabawy w budowanie klocków z nauką programowania. Klocki te są kompatybilne z elementami wyprodukowanymi przez LEGO, a także zestawami Mindstorms, a więc z łatwością będziemy mogli rozszerzyć ich możliwości. Dzięki prostym regułom, jakie rządzą zestawem interaktywnych klocków dzieci szybko nauczą się podstaw ich używania, natomiast niesamowity potencjał kryjący się w możliwościach tych klocków pozwoli w późniejszym czasie wykorzystać kreatywność dziecięcego umysłu.

brix3

Aktualnie twórcy Algobrix zbierali fundusze na realizację swojego projektu. Po tygodniu od startu kampanii udało im się zebrać dziesięciokrotność wymaganej kwoty, a więc projekt na pewno ujrzy światło dziennie. Jeśli chcemy wesprzeć projekt i otrzymać omawiany zestaw jako pierwsi to należy wesprzeć ich kwotą ok. 170$ (ok. 600 złotych). Na podstawowy zestaw Algobrix składa się 300 klocków, 2 silniczki, 20 kart czynności, plansza do programowania, 12 klocków nadających parametry i 6 klocków dodających funkcje do naszego robota.

 

RadioZet.pl/AM

Oceń