Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował cię na Facebooku?

21.02.2018 10:31

Jeśli podejrzewasz, że mogłeś wypaść z kręgu znajomych danej osoby na Facebooku, a do tego dostać tzw. "bana", to istnieje prosty sposób na sprawdzenie tego.

Zdjęcie Facebook. Jak sprawdzić czy ktoś nas zablokował na Facebooku? fot. pexels

Facebook oferuje możliwość zarówno zerwania znajomości z użytkownikiem przyjętym wcześniej do kręgu znajomych, tymczasowego wyłączenia powiadomień od danego użytkownika na okres 30 dni, jak i całkowitego zablokowania wybranego użytkownika.

Jeśli podejrzewasz, że zostałeś „zablokowany” w świecie wirtualnym, to oznacza, że musiałeś komuś podpaść. Czasem wystarczy udostępnienie artykułu, który jest sprzeczny ze światopoglądem innej osoby, by otrzymać taką wirtualną karę.

fb fot. Facebook

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Facebooku?

W celu sprawdzenia, czy dostaliśmy od kogoś tzw. „bana” i zostaliśmy wyrzuceni z jego grona znajomych wraz z możliwością kontaktowania się, wystarczy wyszukać profil tej osoby w pasku wyszukiwania Facebooka. W przypadku otrzymania blokady, Facebook nawet nie wyświetli nam jej profilu z pola wyszukiwarki. 

Otrzymanie blokady od użytkownika oznacza zablokowanie dostępu do opublikowanych przez nią wpisów, zdjęć lub wideo. Dodatkowo nie będziemy mogli danej osoby, która nas zablokowała, oznaczać w postach, komentarzach i zdjęciach, zapraszać jej na wydarzenia lub do grup, a także ponownie dodać jej do znajomych.

W takim wypadku również próba napisania do takiej osoby w Messengerze będzie bezskuteczna. Mimo widoczności danej osoby na liście znajomych na platformie Facebook Messenger nie będzie można aktywować z nią rozmowy (dostępna będzie jedynie historia prowadzonych konwersacji do momentu uruchomienia blokady).

Zagłosuj

Odkryłeś, że ktoś usunął Cię ze znajomych na Facebooku?

RadioZet.pl/facebook.com - dział pomocy/AM

Oceń