Jak sprawić, żeby tablet lub smartfon zrobił zdjęcie złodzieja i wysłał je do Ciebie?

25.08.2017 10:10

Wystarczy zainstalowanie prostej aplikacji, by ułatwić namierzenie złodzieja w razie ewentualnej kradzieży naszego urządzenia.

Jak sprawić, żeby tablet lub smartfon zrobił zdjęcie złodzieja i wysłał je do Ciebie? fot. pexels

Urządzenia elektroniczne jak smartfon lub tablet to często interesujący łup dla przestępców. Wystarczy chwila naszej nieuwagi w komunikacji miejskiej lub zostawienie urządzenia na widoku w samochodzie, a złodziej szybko wejdzie w jego posiadanie.

ZOBACZ: Policja szuka mężczyzny, który ukradł tablet. Wpadł przez taką aplikację

Możemy jednak wprowadzić na nasze mobilne urządzenie zabezpieczenia, które pozwolą nam na zidentyfikowanie przestępcy, który dokonał kradzieży urządzenia, co pomoże policji w jego schwytaniu.

lock

Na Androida i iOS jest wiele aplikacji, które zabezpieczą nasz smartfon lub tablet na wypadek potencjalnej kradzieży. Aplikacje te zwykle posiadają specjalne zabezpieczenia - nakładają na nasze urządzenie dodatkowy ekran odblokowania, a w razie wprowadzenia złego kodu odblokowującego wykonują przednią kamerą zdjęcie osoby trzymającej urządzenie. Zdjęcie to jest następnie przesyłane na ustalony przez nas adres e-mail, dzięki czemu dowiemy się o kradzieży urządzenia i zobaczymy tożsamość złodzieja.

Niektóre aplikacje potrafią dodatkowo wprowadzić w wiadomości mailowej informacje takie jak lokalizacja wykonania zdjęcia.

iph

Przykładowymi aplikacjami, które posiadają taką funkcjonalność na urządzeniach z systemem Android jest Lockwatch lub Cerberus Anti Theft. Urządzenia Apple posiadają aplikację Find my iPhone pozwalającą na namierzenie skradzionego iPhone'a lub iPada, o ile wciąż jest włączony.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się paść ofiarą kradzieży smartfona lub tabletu?

RadioZet.pl/AM

Oceń