Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jakie smartfony robią najlepsze zdjęcia? Urządzenia od Samsunga i Apple na czele listy

04.10.2017 15:02

Profesjonalnie wykonane zestawienie porównało wszystkie obecnie dostępne smartfony na rynku, a jego zwycięzcy mogą zadecydować o naszym wyborze następnego smartfona, jeśli zależy nam na jakości zdjęć.

Jakie smartfony robią najlepsze zdjęcia? Urządzenia od Samsunga i Apple na czele listy fot. Samsung

DxOMark to niezależna strona badająca jakość zdjęć wykonywanych przez aparaty i smartfony. Najnowszy ranking opublikowany przez stronę wskazał jednoznacznie 2 zwycięzców - iPhone'a 8 Plus i Samsunga Galaxy Note 8.

Oba smartfony zdobyły w teście równie wysoki wynik 94 punktów na 100. Podczas gdy Galaxy Note 8 był przede wszystkim chwalony za szybki autofokus i bardzo dobrą jakość zdjęć wykonywanych przy niskim poziomie światła, tak iPhone 8 Plus otrzymał sporo punktów za jakość zdjęć z szerokim zakresem tonalnym, dobre naświetlenie twarzy osób na zdjęciach, a także świetną jakość nagrywanego wideo.

Urządzenia te oczywiście nie są idealne, a DxOMark wymienił tutaj ich takie wady jak ograniczone możliwości wykonywania zdjęć z HDR-em w Galaxy Note 8 i okazjonalne problemy z autofocusem i widoczne szumy podczas nagrywania wideo przy niskim poziomie światła w iPhonie 8 Plus, lecz nie zmienia to ogólnego wrażenia, jakie się ma po używaniu tych urządzeń. Mianowicie są w stanie wykonać fenomenalnie dobre zdjęcia, jeśli tylko będziemy potrafili wykorzystać ich potencjał.

Jeśli więc szukasz smartfona z myślą o jakości jego aparatu - powinieneś w teorii rozważyć te 2 opcje. Natomiast ocena jakości i tak jest kwestią indywidualnego gustu, a więc mogą Ci się bardziej spodobać aparaty w innych smartfonach, które przykładowo mogą robić zdjęcia o cieplejszej barwie, która bardziej pasuje do Twojego gustu.

Zagłosuj

Na jaką cechę najbardziej zwracasz uwagę przy wyborze nowego smartfona?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń