Japoński wynalazek sprawdza, czy się nie śmierdzi

14.07.2017 11:20

Japonia to kraj technologicznych geniuszy. Wynalazki, jakie powstają w Kraju Kwitnącej Wiśni, nie śniły się nawet Billowi Gatesowi, o filozofach nie wspominając. Najnowszy gadżet Konica Minolta sprawdza, czy jego właściciel nie śmierdzi.

Japoński wynalazek sprawdza, czy się nie śmierdzi fot. Konica Minolta

Bill Gates, założyciel Microsoftu, jest jasnowidzem – można się o tym przekonać, czytając cytaty z opublikowanej przez niego w 1999 roku książki. Jego przewidywania dotyczące rozwoju technologii i wynikających z tego konsekwencji społecznych i cywilizacyjnych okazały się być przerażająco trafne.

Nawet on jednak nie jest w stanie ogarnąć pomysłowości Azjatów. Z Japonii pochodzi wiele wynalazków, w które po prostu trudno uwierzyć – na przykład noszony na ramionach robot, który karmi maratończyka pomidorami.

Najnowszy wynalazek pozwala obiektywnie sprawdzić, czy nasze ciało nie generuje przypadkiem niemiłych woni. Urządzenie skanuje powietrze w poszukiwaniu zapachów – producent zaleca stosowanie go w pobliżu stóp, za uszami, oraz w okolicach pach.

Jeśli okaże się, że właściciel gadżetu może być uciążliwy zapachowo dla innych ludzi – zostanie wygenerowane ostrzeżenie, które dotrze do właściciela urządzenia poprzez specjalną aplikację.

Sprzęt, nazwany Kukun Body, został wyceniony na 265 dolarów.

Zagłosuj

Używalibyście takiego wynalazku?

RadioZET.pl.MT

Oceń