Jarosław Kaczyński na aukcji WOŚP. Allegro z miejsca ją usunęło

03.01.2018 11:36

Prezes PiS – a właściwie jego portret – zaczął zbierać pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Allegro po przyjrzeniu się sprawie postanowiło usunąć aukcję.

Jarosław Kaczyński na aukcji WOŚP. Allegro z miejsca ją usunęło fot. zrzut ekranu

Oficjalnym powodem był niejasny opis wystawionego przedmiotu – fotografii Jarosława Kaczyńskiego, wykonanej w kwietniu 2017 roku przez uznanego polskiego fotografa, Wojciecha Grzędzińskiego.

- To prosta sprawa: kwestia regulaminowa. Usunięcie oferty nie było związane z przedmiotem aukcji. Po zgłoszeniu obsługa serwisu sprawdziła tę ofertę i jej zastrzeżenia wzbudziła cześć opisu oferty, który mógł być niejasny dla kupujących. Sprzedający został poinformowany, że może wystawić przedmiot ponownie z adekwatnym opisem – wyjaśniło Allegro.

Aukcja została opublikowana ponownie, tym razem zgodnie ze wskazówkami serwisu – znalazły się na niej szczegółowe informacje dotyczącego licytowanego przedmiotu, w tym numer seryjny (4/15), wymiary oraz potwierdzenie autorstwa.

Wojciech Grzędziński nie ukrywa, że zatrudnienie wizerunku Jarosława Kaczyńskiego, znanego przeciwnika WOŚP, do zbierania funduszy na rzecz Orkiestry ma być lekką prowokacją. Fotograf liczy, że aukcja zostanie zauważona i nagłośniona, a to z kolei przysłuży się idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaowocuje większą kwotą darowizn.

Zagłosuj

Co sądzisz o aukcji WOŚP z portretem Jarosława Kaczyńskiego?

RadioZET.pl/MT

Oceń