Jest oficjalna lista stron blokowanych przez ustawę antyhazardową

05.06.2017 12:32

Ministerstwo Finansów udostępniło testową wersję rejestru, na który wpisywane są strony www mające być blokowane przez dostawców internetu na mocy ustawy antyhazardowej. Jest już na niej ponad 250 adresów.

Jest oficjalna lista stron blokowanych przez ustawę antyhazardową fot. zrzut ekranu

Dostęp do znajdujących się w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą stron zostanie zablokowany przez operatorów 1 lipca 2017 roku. Ministerstwo Finansów niemal każdego dnia dodaje do listy nowe wpisy – można się więc spodziewać, że po wejściu obowiązku życie na indeksie znajdzie się zdecydowanie więcej wpisów, niż jest obecnie.

Do Rejestru wprowadzane są witryny, które oferują dostęp do gier hazardowych, a nie otrzymały stosownej licencji od państwa polskiego. W świetle przepisów mogą to być serwisy z grami online bądź strony bukmacherskie.

Ministerstwo Finansów analizuje, czy w Rejestrze nie powinien się znaleźć także Facebook – serwis społecznościowy oferuje całą rozbudowaną sekcję gier symulujących automaty hazardowe. Jak na razie adres Facebooka nie został wprowadzony na listę resortu.

Osoby, które będą próbowały połączyć się z którymś z zakazanych serwisów zostaną przekierowane na specjalną stronę ministerstwa – znajduje się na niej komunikat wyjaśniający powód zablokowania dostępu.

Zagłosuj

Gracie w gry hazardowe?

RadioZET.pl/MT

Oceń