Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Już nie tylko 3310. Nokia odświeża tanie telefony

18.07.2017 09:18

W ciągu czterech lat obecności na rynku Nokia 105 znalazła ponad 200 mln nabywców - kosztujący 60 zł telefon ma pozwolić grać w słynnego węża.

Już nie tylko 3310. Nokia odświeża tanie telefony fot. materiały prasowe

Nokia 105 to najprostszy model w ofercie HMD Global - właściciela praw do fińskiej marki. Jego cena ma wynosić 15 dolarów.

W zamian za tę niewygórowaną kwotę otrzymujemy urządzenie, którego podstawowym i głównym zadaniem jest wykonywanie połączeń głosowych - Nokia 105, dzięki wyposażeniu w akumulator o pojemności 800 mAh, ma pozwalać na rozmawianie bez przerwy przez 15 godzin. Czas czuwania liczony jest w dniach.

Ekran Nokii 105 ma przekątną 1,8 cala - został powiększony w stosunku do poprzedniej wersji. Telefon obsługuje dwie karty SIM - dostępny będzie także tańszy model z gniazdem na jedną kartę.

Do sprzedaży trafia również Nokia 130. Ten model wyposażony jest w aparat cyfrowy VGA oraz oferuje doświetlenie diodą LED. Ekran ma przekątną 1,8 cala - do dyspozycji użytkownika oddano także moduł Bluetooth, radio FM oraz slot na kartę pamięci microSD.

Nokia 130 została wyceniona na 21,5 dolara - a więc około 80 zł.

Końcowe ceny w Polsce mogą być wyższe - będzie to jednak zdecydowanie mniej, niż 269 zł, jakie należy zapłacić za nową Nokię 3310. W Polsce można także już kupić długo wyczekiwane smartfony producenta producenta pracujące pod kontrolą Androida - Nokię 3, 5 i 6.

Zagłosuj

Który nowy model Nokii najbardziej Ci się podoba?

RadioZET.pl/MT

Oceń