Już niedługo smartfony wykonają zdjęcia jakości lustrzanki

30.10.2017 11:00
xxx zet

Same podzespoły to nie wszystko - oprogramowanie w równym stopniu odpowiada za jakość wykonywanych zdjęć, o czym już wkrótce będziemy mogli się przekonać.

Już niedługo smartfony wykonają zdjęcia jakości lustrzanki fot. pexels

Opracowany przez naukowców algorytm oparty na sieci neuronowych pozwala znacznie usprawnić jakość zdjęć wykonywanych przez smartfony. Algorytm ten oczywiście nie jest bezbłędny, lecz jego nowatorskie podejście do analizy wykonywanych zdjęć może być początkiem tego, by aparaty używane w smartfonach zapewniły jakość zdjęć porównywalną ze zdjęciami wykonanymi przez lustrzanki.

Algorytm powstał dzięki przedstawieniu systemowi opartemu na "deep learningu" zdjęć tych samych scen lub obiektów wykonanych za pomocą smartfona i profesjonalnej lustrzanki.

aparat

Na podstawie dotychczasowych wyników naukowcom udało się nawet stworzyć internetowe narzędzie, które potrafi usprawnić jakość zdjęć wykonanych przez naszego smartfona.

Prace nad algorytmem wykorzystującym moc sztucznej inteligencji będą trwać nadal. Producenci sprzętu już wiedzą, że AI jest kluczem do rozwoju rynku mobilnego - również w kwestii aparatów w smartfonach, a więc możemy liczyć, że już za kilka lat znowu doświadczymy niesamowitej rewolucji na tym rynku.

Zagłosuj

Jesteś zadowolony z jakości zdjęć, jakie wykonuje Twój smartfon?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń