Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Już wkrótce bezprzewodowo naładujesz MacBooka

26.10.2017 15:11

Apple wykupiło firmę odpowiedzialną za technologię bezprzewodowego ładowania, co może być kolejnym krokiem firmy do "bezprzewodowej przyszłości".

Już wkrótce bezprzewodowo naładujesz MacBooka fot. pexels

Przejęcie dotyczy firmy PowerbyProxi. Założona w 2007 roku mało znana spółka posiadała w swoim portfolio technologię małych modułów, które pozwalały na bezprzewodowe przesyłanie dużej ilości energii.

Zdaniem Apple przejęcie będzie "świetnym uzupełnieniem zespołu, który pomoże w pracy nad stworzeniem bezprzewodowej przyszłości".

Apple począwszy od iPhone'a 8 i iPhone'a X wprowadza do swoich mobilnych urządzeń technologię bezprzewodowego ładowania. Wykupienie takiej firmy może być kamieniem milowym w rozwoju Apple. Pozwoliłoby to na rozwój i być może opracowanie nowego i bardzo wydajnego standardu, który umożliwiłby bezprzewodowe ładowanie takich urządzeń jak iPady i MacBooki.

Wizja ładowania laptopa poprzez jedynie położenie go na macie ładującej lub poprzez umieszczenie go w tym samym pomieszczeniu co ładowarka brzmi genialnie. Naszym zdaniem warto trzymać kciuki, żeby takie rozwiązanie niedługo trafiło na rynek. 

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń