Już wkrótce w Polsce oficjalnie kupisz sprzęt Google. A co z cenami?

19.02.2018 12:01
xxx zet

Dostępność sprzętu od Google jest w Polsce mocno ograniczona, lecz na szczęście już wkrótce ma się to zmienić.

Google Store fot. Google Store

Trudne początki Google Store

Oficjalny sklep Google miał ciężkie początki. Ograniczona dostępność terytoriów z których można było zamawiać produkty, sprawiała, że wielu potencjalnych klientów albo musiało obejść się smakiem na produkty firmy, albo znaleźć inną, czasami mocno nieoficjalną, metodę na zakup wybranych produktów.

Na szczęście już niedługo dostępność oficjalnych produktów od Google na polskim rynku może się diametralnie zmienić. Podczas konferencji na Digital News Initiative, amerykańska firma poinformowała o rozszerzeniu dostępności Google Store na 38 dodatkowych państw — w tym wprowadzenie go do Polski.

Firma jeszcze nie podała do wiadomości konkretnej daty uruchomienia Google Store dla Polski, lecz ma się to odbyć na pewno w tym roku kalendarzowym.

Oferta Google Store

pixelbook fot. Google Store

Co dzięki temu polscy klienci będą mogli nabyć? W zagranicznej ofercie sklepu dostępne są takie produkty jak smartfony Google Pixel, Chromebooki — czyli niedrogie i małe komputery idealne do przeglądania sieci i oglądania multimediów, a także smart-urządzenia jak głośniki Google Home, słuchawki Pixel Buds i wykorzystująca sztuczną inteligencję kamerka Google Clips.

Początkowo asortyment dla Polski może być ograniczony do kilku produktów, lecz wraz z wprowadzeniem polskiej wersji asystenta Google mamy nadzieję, że nic nie będzie stało na przeszkodzie do dystrybucji również smart-urządzeń firmy.

Co z cenami w Polsce?

Na pewno ceny w polskim Google Store będzie w pewnym stopniu odzwierciedlać poziom cenowy dostępny w innych europejskich wersjach sklepu. Produkty dostępne w sprzedaży w Google Store posiadają sugerowane ceny detaliczne tych urządzeń.

Najprawdopodobniej więc ceny produktów w euro zostaną przeliczone na złotówki, lecz firma może wykazać się małą wyrozumiałością i zaokrąglić te wartości w dół, by stworzyć atrakcyjniejsze dla Polaków miejsce na zakup jej produktów.

Zagłosuj

Czekasz na wprowadzenie sklepu Google do Polski?

RadioZet.pl/AM

Oceń