Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

KNF ma dostać możliwość blokowania stron internetowych

23.05.2017 11:31

W nowelizacji prawa o działaniu Komisji nadzoru Finansowego znalazł się zapis o możliwości odcięcia polskich użytkowników od wskazanych przez KNF witryn internetowych.

KNF ma dostać możliwość blokowania stron internetowych fot. materiały prasowe

Twórcy nowego prawa inspirowali się ustawą antyhazardową, dzięki której Ministerstwo Finansów może nakazać operatorom telekomunikacyjnym zablokowanie dostępu do stron, które nielegalnie oferują dostęp do gier losowych.

W gestii KNF ma znajdować się nakładanie podobnych blokad na witryny, które w nieuczciwy sposób dają dostęp do internetowego rynku walutowego Forex.

Komisja Nadzoru Finansowego będzie prowadzić specjalny rejestr – po zamieszczeniu w nim adresu danej strony, dostawcy Internetu będą mieć 48 godzin na zablokowanie swoim klientom dostępu do serwisu.

Do projektu nowelizacji przepisów dotarła Fundacja Panoptykon, znana z działań w obronie wolności dostępu do informacji w sieci. Zdaniem fundacji proponowane rozwiązanie nie przyczyni się w praktyce do skutecznego blokowania dostępu do witryn, będzie za to otwierać drogę do zbierania informacji na temat internautów.

Zagłosuj

Czy blokowanie stron internetowych to dobry pomysł?

RadioZET.pl/MT

Oceń