Karty podarunkowe na filmy, muzykę i gry. Dla spóźnionych Mikołajów

06.12.2017 15:30

Nawet spóźniony Mikołaj może wręczyć trafiony prezent – wystarczy kilka chwil, żeby wybrać odpowiednią kartę podarunkową i obdarować filmami, muzyką czy grami do wyboru. Można to zrobić nawet wracając z pracy do domu.

Karty podarunkowe na filmy, muzykę i gry. Dla spóźnionych Mikołajów fot. Randy Landicho, CC BY 2.0

Koszt zakupu poszczególnych kart jest różny – ceny zaczynają się około 20 i mogą sięgać nawet 200 zł. Wszystko zależy od tego, co chcemy podarować i na jak długo. Części z nich można kupić przez internet, po resztę trzeba pofatygować się do sklepów wielkopowierzchniowych.

Filmy w prezencie

Najbardziej znanym serwisem VoD w Polsce jest Netflix, który przed okresem świątecznym wprowadził do Polski karty podarunkowe. Dostępne są dwie wersje, kosztujące 60 lub 120 zł. Miesiąc korzystania z dostępu do biblioteki filmów i seriali to koszt od 34 do 53 zł (w zależności od wybranej opcji jakości).

Rzutem na taśmę kody podarunkowe wprowadziło także CDA – pod adresem prezent.cda.pl można zamówić kartę dającą dostęp do serwisu Premium na 6 lub 12 miesięcy, za co zapłacić trzeba 99,50 lub 199 zł. Miesięczny koszt dostępu do biblioteki filmów to 20 zł.

Podobne ceny trzeba zapłacić za kartę podarunkową Filmbox – za dającą miesięczny dostęp trzeba zapłacić 19,90 zł, za trzy miesiące oglądania 49,90, a półroczna subskrypcja została wyceniona na 99,90 zł.

Muzyka w prezencie

Melomanom można dać w prezencie dostęp do serwisów strumieniujących muzykę. Spotify przewiduje karty podarunkowe o trzech wartościach – 20 zł (miesiąc słuchania muzyki), 60 zł (3 miesiące) i 120 zł (6 miesięcy).

Gry w prezencie

Kartę podarunkową należy dobrać do platformy (PC, konsole, smartfony), z której korzysta obdarowywany.

W przypadku produktów Microsoftu dostępne są arty w czterech różnych nominałach: 50, 70, 100 oraz 200 złotych lub w postaci subskrypcji na 3 bądź 12 miesięcy. Przedpłacona karta Xbox może zostać w całości przeznaczona na zakup aplikacji, gier lub wirtualnych dodatków w sklepach Windows (Windows 8.1), Windows Phone (WP 8) oraz Xbox.

Podobne możliwości obdarowania stwarza Sony, oferując karty z kwotami możliwymi do wykorzystania na zakupy gier w sklepie PlayStation Store (100 zł i 200 zł) oraz subskrypcję PlayStation Plus (z dostępem do nowych gier co miesiąc i możliwością prowadzenia gry wieloosobowej) na 3 (100 zł) lub 12 miesięcy (240 zł).

Karty podarunkowe ma także Google – można je kupić za 50, 75 lub 150 zł. Korzystając z niej można zapłacić w sklepie Google Play za muzykę, e-booki, filmy, aplikacje i gry.

Zagłosuj

Korzystałeś z kart podarunkowych?

RadioZET.pl/MT

Oceń