Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kaspersky w końcu z darmową wersją antywirusa

27.07.2017 11:00

Z okazji 20-lecia działalności na rynku cyfrowego bezpieczeństwa, firma Kaspersky wypuściła nowe, darmowe oprogramowanie antywirusowe.

Kaspersky w końcu z darmową wersją antywirusa fot. Kaspersky

Oprogramowanie antywirusowe firmy Kaspersky Lab już od ponad 20 lat gości na komputerach użytkowników. Firma do tej pory udostępniała jedynie płatne edycje swoich narzędzi. Teraz jednak możliwe będzie korzystanie z darmowej wersji "Kasperskiego".

Narzędzie Kaspersky Free umożliwi nam wykrywać wirusy i inne złośliwe oprogramowanie w plikach na komputerze, przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej i umieszczonych na stronach internetowych. Według producenta aplikacja będzie w niewielkim stopniu korzystać z zasobów komputera, a więc jej działanie w tle nie powinno przeszkadzać podczas pracy, grania lub oglądania multimediów.

kaspersky-free-goes-global-3

Aplikacja ma nie zawierać reklam, a producent zapowiada dla niej pełne wsparcie i aktualizacje zabezpieczeń.

Kaspersky Lab dzięki darmowej wersji swojego antywirusa nie tylko chce zachęcić użytkowników do korzystania z ich pozostałych rozwiązań, lecz również usprawnić swoje obecne technologie - im więcej użytkowników korzysta, tym skuteczniejsze stają się zabezpieczenia, dzięki chmurowym rozwiązaniom.

Pasted-image-at-2017_07_26-11_51-AM

Kaspersky Free ma być udostępniany dla poszczególnych krajów falami - na razie jest dostępny dla mieszkańców Rosji, Ukrainy, Chin, Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii. W Polsce pobierzemy go na początku października.

Zagłosuj

Korzystałeś/korzystasz z rozwiązań Kaspersky Lab.?

RadioZET.pl/AM

Oceń