Kaspersky wykrada pliki użytkownikom

13.10.2017 09:55

Informacje do których dotarł Izraelski wywiad dają jasny wniosek - oprogramowanie było zhakowane przez Rosjan, którzy wykradali pliki z komputerów użytkowników.

Kaspersky wykrada pliki użytkownikom

Już wcześniej pisaliśmy na temat rozporządzenia wydanego przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych, które mówiło o zaprzestaniu stosowania tego popularnego oprogramowania antywirusowego na komputerach należących do agencji i instytucji rządowych. Teraz dokładniej wiemy, co jest faktyczną przyczyną tego zdarzenia.

Izraelski wywiad podczas próby infiltracji rosyjskiego producenta oprogramowania antywirusowego dotarł do zaskakującego zjawiska - ktoś przed nimi już tego dokonał. Był to rosyjski wywiad, który posługując się uprawnieniami, jakie posiada oprogramowania antywirusowe na komputerach użytkowników, pobierał pliki zawierające określone sygnatury na swoje serwery.

Rosjanie szukali oprogramowania szpiegującego, narzędzi i poufnych plików, które należały do amerykańskiego wywiadu. Nie wiadomo, co jeszcze przy okazji mogło wpaść w ręce Rosjan.

Oprogramowanie Kaspersky również jest wykorzystywane w polskich ministerstwach - w tym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Ministerstwie Pracy. Wyjście na jak tych informacji powinno jednak skłonić wszystkie instytucje do jak najszybszej zmiany oprogramowania antywirusowego. Ban na produkty Kaspersky jest już mocno wdrażany w Stanach Zjednoczonych i zapewne niedługo trafi do innych państw.

Jeśli więc użytkujesz oprogramowanie należące do tej rosyjskiej firmy warto rozważyć, czy dalej chcesz z niego korzystać.

Zagłosuj

Korzystasz/korzystałeś z oprogramowania firmy Kaspersky?

RadioZet.pl/niebezpiecznik.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń