Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kiano SlimNote 14.1 – notebook z Windows 10 za 599 zł

10.04.2017 10:51

Jeśli szukacie prostego komputera przenośnego z długim czasem pracy na baterii i eleganckim wyglądem, Biedronka ma coś właśnie dla Was - Kiano SlimNote 14.1 wyceniony na 599 zł. Sprawdźcie szybko, czy warto go kupić, zanim zniknie ze sklepowych półek.

Kiano SlimNote 14.1 – notebook z Windows 10 za 599 zł fot. materiały prasowe

Popularna sieć sklepów nie ustaje w przygotowywaniu ciekawych ofert dla miłośników smartfonów i komputerów. Po zaproponowaniu myPhone Luna II – porządnego polskiego smartfona z Androidem 6.0 i dużym ekranem – w tej samej cenie 599 zł udostępniono pełnoprawny laptop pracujący pod kontrolą Windows 10. Czy niska cena oznacza, że do Kiano SlimNote 14.1 trzeba podchodzić ostrożnie?

Kiano SlimNote 14.1 – specyfikacja techniczna

Wyceniony na 599 zł laptop oferuje ekran 14,1 cala. Półmatowy wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 1366x768 punktów, co może okazać się niewystarczające podczas przeglądania niektórych witryn internetowych. Do jakości obrazu i nasycenia kolorów nie można mieć jednak zbyt wielu zastrzeżeń.

fot. materiały prasowe

Obudowa wykonana jest z plastiku – jej wygląd wzorowany był na designie komputerów Apple. Elegancki Kiano SlimNote 14.1 może się więc podobać. Laptop dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i srebrnej.

Kiano SlimNote 14.1 wyposażony jest w procesor Intel Atom 3735F – został on zaprojektowany z myślą o energooszczędności, co okupiono mniejszą wydajnością niż w przypadku układów znanych z komputerów stacjonarnych i przenośnych układów.

Laptop z Biedronki oferuje tylko 2 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na pliki – należy się spodziewać, że odbije się to na możliwych do uruchomienia (i zainstalowania) aplikacjach.

Kiano SlimNote 14.1 udostępnia wszystkie niezbędne do wygodnej pracy porty i wyjścia: 2 złącza USB 2.0, moduł Bluetooth, WiFi 802.11 b/g/n, czytnik kart pamięci i wyjście micro HDMI. Waga komputera to 1,5 kg.

Kiano SlimNote 14.1 – jak działa?

Zastosowane w Kiano SlimNote 14.1 komponenty sprawiają, że nadaje się on do specyficznych zastosowań. Zadowolone będą osoby, które potrzebują komputera do przeglądania stron internetowych, pracy nad testem i oglądania filmów.

fot. materiały prasowe

Trzeba tylko pamiętać, żeby nie przesadzać z liczbą kart uruchomionych jednocześnie w przeglądarce (szczególnie w Chrome, który potrzebuje do działania dużej ilości pamięci RAM). Kiano SlimNote 14.1 bez problemów poradzi sobie z odtwarzaniem filmów Full HD (do oglądania w pełnej jakości trzeba podłączyć zewnętrzny monitor).

Największą zaletą Kiano SlimNote 14.1 jest czas pracy na zasilaniu bateryjnym – po odłączeniu od gniazdka będzie można korzystać z komputera przez 5 do 6 godzin.

Zagłosuj

Do czego najczęściej używacie notebooka?

RadioZET.pl/MT

Oceń