Knack 2 - familijna gra dla każdego? [Recenzja]

13.09.2017 15:59

Czy potwór stworzony z ogromnej ilości klocków może być ciekawym bohaterem dla młodych graczy? 

Knack 2 - familijna gra dla każdego? [Recenzja] fot. Sony

Knack to kontynuacja gry zręcznościowej z 2013 roku, która zadebiutowała wraz z premierą nowej platformy do gier od Sony - PlayStation 4. Gra miała być pokazem możliwości konsoli - wiele efektów cząsteczkowych i grafika rodem z filmów Pixara faktycznie cieszyła oko, lecz sama rozgrywka tytułu cierpiała na wiele przypadłości, które zniechęcały część graczy do jej ukończenia. Knack 2 to natomiast spore usprawnienie idei gry zręcznościowej, która dzięki jej bohaterom powinna być równie atrakcyjna dla dzieci, jak i dorosłych.

Sequel w większym stopniu stawia na radość płynącą z rozgrywki. Sterowanie postacią jest mocno usprawnione, a etapy zręcznościowe wciąż są ciężkie, lecz ich ukończenie sprawia masę frajdy.

Dzięki w miarę zrównoważonemu poziomowi trudności (wydaje mi się nawet, że jest nieco łatwiej niż w pierwszej części), gra nie powinna odrzucać młodszych graczy. Stosunkowo proste sterowanie wraz z postępami fabuły jest rozbudowywane o nowe umiejętności tytułowego "potworka", a nowi przeciwnicy będą stawiać nam wyzwanie, lecz nie na tyle by zezłościć zbyt wysokim poziomem trudności niecierpliwego gracza.

Szkoda, że twórcy tak mało zachwalali tryb współpracy na jednej konsoli w materiałach reklamowych (również dostępny w poprzedniej części gry), bo to własnie on pomaga mocno zwiększyć "radochę" z gry - dzięki temu rodzice będą mogli pomóc maluchom przejść trudniejsze fragmenty rozgrywki, albo po prostu dwójka znajomych (niekoniecznie dzieci), będzie miała dzięki temu kilkanaście godzin dobrej zabawy. 

Mi udało się rozegrać kilka etapów misji we współpracy - a w ramach drugiego kontrolera wykorzystałem przenośną konsolę Sony - PS Vita, która celująco zdała egzamin sprawdzający działanie tej funkcjonalności.

Zagłosuj

Uważasz, że powinno powstawać więcej gier tworzonych z myślą o młodszych odbiorcach?

Początek Knacka 2 nie robi takiego wrażenia jakie zrobiła na mnie pierwsza część produkcji, ale trudno się temu dziwić, skoro pierwsza część była grą startową PS4. Odrobinę czuć, że druga część serii jest nieco bardziej "kameralna", lecz mnogość nowych funkcji, uprawniona rozgrywka i ciekawy scenariusz produkcji sprawiają, że gra jest warta swojej ceny. Twórcy ponadto postanowili oferować ją w mniejszym progu cenowym, niż inne "blockbustery", a więc nawet premierowa cena tytułu będzie bardziej przystępna jak na nasze polskie warunki.

RadioZet.pl/AM

Oceń