Kodak z własną kryptowalutą dla branży fotograficznej

11.01.2018 10:59

Firma fotograficzna zamierza mocno uderzyć w nowe technologie.

Kodak z własną kryptowalutą dla branży fotograficznej fot. pixabay

Podczas targów CES 2018 odbywających się w Las Vegas mająca ponad 130-letnią historię firma fotograficzna Kodak postanowiła wszystkich zaskoczyć swoimi nowymi polami działania.

„KodakOne” ma być wyjątkową platformą dla fotografów i agencji mającą służyć służyć do dystrybucji zdjęć. Firma zamierza w ten sposób stworzyć nową ekonomię licencjonowania. Z poziomu platformy możliwe będzie kontrolowanie i zarządzanie prawami autorskimi do własnych zdjęć, a także egzekwowanie należności w przypadku wykrycia nieautoryzowanego wykorzystania zdjęcia przez osoby trzecie.

Płatności za korzystanie z praw autorskich dokonywane będą za pomocą nowej kryptowaluty - KodakCoin.

Firma z przytupem weszła na rynek kryptowalut. Wprawdzie jej nowy środek jeszcze nie może pochwalić się sporą wartością, ale ogłoszenia Kodaka spowodowały wystrzelenie akcji giełdowych. Wartość firmy nagle wzrosła o 30%, by finalnie pod koniec zamknięcia giełdy osiągnąć wzrost na poziomie 120%.

Duże ogłoszenia firmy komentuje CEO Kodaka - Jeff Clarke:

"

"Dla wielu osób w branży technologicznej pojęcia jak "blockchain" i "kryptowaluta" to zaledwie gorące hasła. Natomiast dla fotografów, którzy od dawna starają się stworzyć solidny system kontroli nad swoimi dziełami i ich wykorzystaniem, to wszystko nabiera sensu. Nasze rozwiazanie jest kluczem, który otworzy to, co było do tej pory niedostępne. Kodak zawsze starał się pomagać w demokratyzacji fotograficznego rynku i utworzenia uczciwego rynku licencjonwania dla twórców. Ogłoszone przez nas technologie pozwalają w innowacyjny i prosty zarazem sposób osiągnąć te cele." "

Pierwsza emisja KodakCoin ma się odbyć 31 stycznia tego roku.

Zagłosuj

Posiadasz jakieś kryptowaluty?

RadioZet.pl/AM

Oceń