Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kodak zajmie się produkcją tabletów

17.02.2017 11:20

Po pierwszych próbach ze smartfonami, pora na tablety od Kodaka.

Kodak zajmie się produkcją tabletów

Kodak już eksperymentował z wprowadzeniem swojej marki na rynek urządzeń mobilnych z Androidem. Do tej pory udało mu się wypuścić w 2015 roku Kodak IM5, czyli smartfon wzorowany na pierwszych aparatach, który skierowany był do entuzjastów robienia zdjęć smartfonem. Drugim produktem był Kodak EXTRA, czyli smartfon przeznaczony dla bardziej biznesowej półki.

W obydwu przypadkach firma współpracowała z podwykonawcami - faktycznymi twórcami smartfonów była firma Bullit Mobile, która znana jest ze swoich wytrzymałych urządzeń, sprzedawanych pod marką CAT.

 

Kodak próbuje jednak dalej rozwijać swój romans z Androidem i planuje teraz produkcję tabletów. Dzięki kontraktowi podpisanego z firmą Archos, ten plan ma się ziścić w najbliższym czasie. Produkty firmy Archos dostępne są również w Polsce, więc możemy mniej więcej sprawdzić, co będzie w stanie zaoferować nam ta współpraca.

Tablety Kodaka mają być połączeniem najnowszych technologii z unikalnym designem, jak również mocno skupiać się na funkcji robienia zdjęć. Pomóc w tym ma nie tylko jakość zastosowanych w nich matryc aparatu, lecz również specjalne oprogramowanie tworzone przez firmę Kodak.

RadioZet.pl/AM

Oceń