Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kołdra z wbudowaną dwustrefową klimatyzacją

21.06.2017 15:00

Ta kołdra ma wbudowaną dwustrefową, aktywną regulację temperatury i na dodatek potrafi sama się rozścielić i można ją używać na praktycznie każdym łóżku.

Kołdra z wbudowaną dwustrefową klimatyzacją fot. www.smartduvet.com

Dzięki wynalazkowi mają skończyć się konflikty wynikające z różnych potrzeb śpiących pod tą samą kołdrą partnerów – każdy z nich może indywidualnie ustawić, czy jego część nakrycia ma go ogrzewać, czy też może chłodzić.

Sterowanie inteligentna kołdrą odbywa się za pomocą smartfona – Amerykanie podają temperaturę w stopniach Fahrenheita, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dostosować program do skali używanej w Europie.

Smartduvet Breeze to rozwinięcie poprzedniego projektu wynalazców – samo ścielącej się kołdry. Do poszewki nakrycia należy włożyć specjalnie opracowaną, nadmuchiwaną konstrukcję – to ona odpowiada za rozwinięcie pościeli na łóżku. Tak system wygląda w akcji:

Do gadżetu dodano teraz możliwość regulowania ciepłoty pompowanego powietrza – twórcy wynalazku przekonują, że pozwoli to na spokojniejszy i dłuższy sen, a to przełoży się bezpośrednio na dobre samopoczucie, energię i produktywność w trakcie dnia.

Ogrzewająca lub chłodząca według potrzeb kołdra ma być także tańsza w użytkowaniu od klimatyzacji – temperaturę zmienia się dzięki niej tylko punktowo, nie zaś w całym pomieszczeniu, co wymaga mniejszych nakładów energetycznych.

Zagłosuj

Przydałaby się Wam taka kołdra?

RadioZET.pl/MT

Oceń