Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejna, duża aktualizacja Windows tej jesieni - nowe informacje

12.07.2017 12:00

Mające zadebiutować na przełomie września i października Fall Creators Update dla Windows 10 przyniesie dużą dawkę nowych funkcjonalności dla użytkowników systemu.

Kolejna, duża aktualizacja Windows tej jesieni - nowe informacje

O podstawowych założeniach Fall Creators Update pisaliśmy już wcześniej, wraz z informacjami na temat przyszłych, już zapowiedzianych, regularnych aktualizacji dla systemu Windows 10, lecz nowy build przeznaczony dla testerów systemu daje nam zerknąć na nowości, wcześniej nieogłoszone przez Microsoft.

Jedną z nowości, jakich doczeka się Windows 10, będzie możliwość sprawdzenia, jak dużo zasobów jest obecnie zużywane przez kartę graficzną. Da to przydatny podgląd dla twórców oprogramowania, osób pracujących na narzędziach graficznych i wideo, a także graczy na to, ile wolnych zasobów pamięci posiada obecnie karta lub pod jak dużym obciążeniem pracuje w danym momencie. Funkcja ta pojawi się w Menedżerze zadań systemu.

Zagłosuj

Zamierzasz zaktualizować swój system Windows 10 do najnowszej wersji?

Następną nowością jest usprawnienie skalowania w różnych rozdzielczościach systemu. Do tej pory Windows posiadał nieznaczne problemy przy bardzo wysokich DPI, co po wprowadzonych poprawkach nie będzie już utrapieniem dla niektórych użytkowników.

Sporej aktualizacji doczeka się również natywna przeglądarka systemowa - Microsoft Edge. Niestety posiada bardzo mały udział w rynku, lecz może wprowadzone zmiany zachęcą do jej sprawdzenia.

Wśród innych, mniejszych poprawek warto wymienić również możliwość zresetowania hasła do konta Microsoft z poziomu ekranu logowania, odświeżony wygląd aplikacji natywnych, a także aplikacja Story Remix, dzięki której będziemy mogli edytować zdjęcia i filmy, niczym w klasycznym Windows Movie Maker.

RadioZet.pl/AM

Oceń