Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny iPhone z zagiętym ekranem?

05.04.2017 10:09

iPhone 8 będzie na pewno czymś większym niż poprzednie, bezpieczne ewolucje - jego premiera przypadnie na 10-lecie sprzętu, więc Apple przygotuje z tej okazji coś wyjątkowego.

Kolejny iPhone z zagiętym ekranem? fot. Apple

Nowy iPhone w edycji jubileuszowej

Według plotek kolejna seria modeli iPhone'a może zadebiutować w aż 3 wersjach. Pierwsze dwie miałyby zostać wyposażone w klasyczne ekrany LCD o przekątnej 4,7" lub 5,5" (iPhone 8 i iPhone 8 Plus). Natomiast dzięki doniesieniom z fabryki Samsunga wiemy, że Apple zamówił też ekrany OLED z zagiętymi krawędziami o przekątnej 5,2".

Nowa, specjalna wersja iPhone'a byłaby pierwszą tego urządzenia, która byłaby pozbawiona bocznych ramek. Podobne rozwiązanie możemy zobaczyć w debiutującym właśnie na rynku Samsungu Galaxy S8, więc Apple być może w końcu zaczął podążać za trendami na rynku, a być może nawet postara się je nieco odświeżyć.

Zagłosuj

Którym z nowych iPhone'ów jesteś najbardziej zainteresowany?

Niestety, mimo przekątnej mieszczącej się między planowanym iPhonem 8 a iPhonem 8 Plus, to cena tego specjalnego iPhone'a będzie znacznie większa od tych urządzeń. Spekuluje się o kwocie przewyższającej tysiąc dolarów.

Jakie nowości w kolejnych iPhone'ach?

Apple musi mocno dogonić konkurencję na niektórych polach, a więc kolejne iPhony powinny posiadać wodoodporność i ładować się bezprzewodowo. Nowe urządzenia mogą również nie posiadać fizycznego przycisku "Home", a odczyt linii papilarnych przez TouchID może odbywać się poprzez dotknięcie ekranu.

Wcześniejsze informacje na temat zakupów Apple mogą również dawać wskazówki dotyczące implementacji funkcji AR (rozszerzonej rzeczywistości) w nowych urządzeniach. Wszystkiego jednak dowiemy się na specjalnej konferencji Apple, która planowana jest na wrzesień.

RadioZET.pl/AM

Oceń