Kolejny smartfon od Google tuż za rogiem - pokona iPhone'a X?

21.09.2017 15:12

Smartfon ponownie wykona na zlecenie Google tajwański producent - HTC.

Kolejny smartfon od Google tuż za rogiem - pokona iPhone'a X? fot. Google

Zeszłoroczny model smartfona Google Pixel posiadał wiele unikatowych funkcji, które mocno wyróżniały go na tle konkurencji. Było to jedno z pierwszych urządzeń, które zaproponowało umiejscowienie czytnika linii papilarnych na tylnej ściance smartfona, a aparat w nim zastosowany i technologia HDR+ wciąż prezentują nieco lepszą jakość od tegorocznych modeli.

Według informacji do których dotarł serwis Droid-Life druga generacja smartfonów Pixel dostępna będzie ponownie w dwóch wersjach. Różnić się będą wielkością ekranu i oczywiście ceną detaliczną.

Mniejszy model Pixela 2 ma posiadać trzy wersje kolorystyczne do wyboru: białą, czarną i szarą/wpadającą w niebieski. Wersja wyposażona w 64 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować 649 dolarów, a 128 GB - 749$.

pixel-2-kinda-blue1 fot. droid-life.com

Z kolei Pixel 2 XL będzie można dostać w wersji czarnej i białej z czarnymi elementami. Podstawowy model wyposażony w 64 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować 849 dolarów, a wersja 128 GB - 949.

google-pixel-2-xl-white1 fot. droid-life.com

Jeśli chodzi o parametry sprzętowe to urządzenie ma dorównywać tegorocznym dużym flagowcom i zostanie wyposażone w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 i 4 GB pamięci RAM (wersja XL może zostać wyposażona w więcej RAM-u). Jako, że nad urządzeniem czuwa Google to oczywiście w smartfonie znajdziemy czystą wersję systemu Android usprawnioną o autorską wersję aplikacji aparatu, która mocno poprawi wykonywane zdjęcia, dzięki HDR+.
 
Mamy nadzieję, że tym razem smartfon znajdzie polskiego dystrybutora i zawita na półki sklepowe w naszym kraju. Zeszłoroczny model Polacy mogli dostać jedynie poprzez sprowadzenie go z zagranicy. 

4 października na swojej konferencji Google oficjalnie dokona ogłoszenia następcy swojego zeszłorocznego "killera iPhone'a", wtedy dowiemy się również więcej informacji na temat smartfona, w tym jego finalnego wyglądu - obecne wycieki pokazują w akcji jedynie "tył" urządzenia.

Następne smartfony Google stworzy wykorzystując swój własny dział smartfonów, który odkupił za 1,1 miliarda dolarów od HTC. W ramach podpisanej umowy od HTC Google przejmie 2 tysiące pracowników firmy.

Zagłosuj

Czy gdyby Pixel 2 był dostępny w polskiej dystrybucji rozważyłbyś jego zakup?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę technologiczną i przekonaj się czy rozpoznasz do czego służą wybrane porty w komputerze:

Oceń