Kominiarki antykradzieżowe dla iPhone’a X. Internet zwariował

18.09.2017 12:20

W modelu iPhone X Apple zrezygnowało z logowania odciskiem palca na rzecz rozpoznawania twarzy. W sieci można już kupić specjalne kominiarki, mające zapobiec kradzieży tożsamości i odblokowania smartfona podczas snu właściciela.

Kominiarki antykradzieżowe dla iPhone’a X. Internet zwariował fot. zrzut ekranu

Przyszli właściciele jubileuszowego iPhone’a, który według Apple składa się tylko z ekranu (stąd potrzeba zmiany systemu Touch ID na Face ID – na froncie telefonu nie znalazło się miejsce na czytnik linii papilarnych) już teraz starają się znaleźć sposób na zabezpieczenie sobie prywatności.

Model iPhone X skanuje twarz użytkownika w trzech wymiarach, dzięki czemu jest w stanie rozpoznać użytkownika z dużą skutecznością. System Face ID pozwala nie tylko na odblokowanie telefonu, lecz także na zatwierdzenie płatności.

Natychmiast pojawiły się obawy, że dzięki Face ID można będzie łatwo okraść śpiącego właściciela – wystarczy pokazać jego twarz telefonowi i tym samym go odblokować, a następnie zarządzić przelew i powtórzyć operację.

fot. zrzut ekranu

Wątpliwości zostały dostrzeżone przez chińskich producentów, którzy zaczęli reklamować produkowane przez siebie kominiarki jako maski antykradzieżowe – jeśli rysy twarzy użytkownika nie będą widoczne, nie będzie można odblokować telefonu.

Użytkownicy, którzy zaznajomili się ze sposobem działania systemu Face ID wiedzą, że takie zabezpieczenie jest niepotrzebne – Apple zaprojektowało system rozpoznawania twarzy w taki sposób, żeby potwierdzenie tożsamości wymagało spoglądania wprost na telefon. Jeśli użytkownik ma oczy zamknięte lub spogląda w bok – iPhone X nie zostanie odblokowany.

Zagłosuj

A Wy jak zabezpieczacie swój smartfon?

RadioZET.pl/MT

Oceń