Koniec podstawowego wsparcia dla Windows 8.1. Co to oznacza?

12.01.2018 13:25

Microsoft skończył okres podstawowego wsparcia dla Windows 8.1 – system nie otrzyma już żadnej aktualizacji wprowadzającej nowe funkcje lub zmieniające działanie obecnych.

Koniec podstawowego wsparcia dla Windows 8.1. Co to oznacza? fot. materiały prasowe

Nie oznacza to jednak, że system jest całkowicie porzucany przez Microsoft – przez najbliższe pięć lat, do 10 stycznia 2023 roku, będzie jeszcze otrzymywać poprawki dotyczące odkrytych luk bezpieczeństwa.

Z komputerów pracujących pod kontrolą Windows 8.1 będzie można więc korzystać bez ryzykowania, że staną się one łatwym łupem dla hakerów. Może się jednak okazać, że wraz z upływem czasu system będzie miał problemy z uruchamianiem nowych aplikacji i zaktualizowanych wersji starszych programów, które na przykład mogą wymagać do działania nowszych wersji bibliotek, których nie da się zainstalować na 8.1.

Ta wersja systemu była dużą aktualizacją do Windows 8, który miał zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy z komputerów. Znany od Windows 95 pulpit został w nim zastąpiony kafelkami, które jednak nie przypadły do gustu użytkownikom – 8.1 przywracał możliwość korzystania ze sprzętu na sposób, do którego wszyscy zdążyli się przyzwyczaić.

Zagłosuj

Z której wersji Windows korzystasz?

RadioZET.pl/MT

Oceń