Koniec z limitem 50 złotych na płatności zbliżeniowe?

16.08.2017 20:40

Nowy pomysł organizacji płatniczych mówi o nowej kwocie limitu, którego przekroczenie oznaczałoby konieczność wprowadzenia kodu PIN przy płatnościach zbliżeniowych.

Koniec z limitem 50 złotych na płatności zbliżeniowe? fot. pexels

Skala transakcji dokonanych przy pomocy skradzionych kart zbliżeniowych jest niewielka, jak zwracają uwagę banki, a więc organizacje płatnicze proponują pomysł, który ułatwiłby komfort użytkowania z operacji zbliżeniowych klientom banków.

Organizacje płatnicze, w tym między innymi Visa i MasterCard, proponują ustalenie większej kwoty limitu przy operacjach zbliżeniowych, której przekroczenie wymusza konieczność potwierdzenia płatności kodem PIN danej karty.

Pierwsze propozycje mówią o dwukrotności obecnie przyjętej kwoty, czyli 100 PLN. W innych krajach strefy euro ta kwota wynosi od 10 euro (na Łotwie i Litwie) do 25 euro (w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, i we Włoszech). Ustalenie więc nowego, uniwersalnego limitu na poziomie stu złotych nie wydaje się więc czymś nierozsądnym.

Płatności zbliżeniowe w Polsce są bardzo popularne. Na polskim rynku mamy wiele technologii obsługujące ten standard, a ponadto wykonuje się wiele akcji do jego promowania. Przykładem może być promocja przyznająca 20 złotych do wydania w sklepach Żabka i Freshmarket przy płatności zbliżeniowej z użyciem Android Pay.

Zagłosuj

Korzystasz z płatności zbliżeniowych?

RadioZet.pl/AM

Oceń