Koniec ze Sklepem Windows w Windows. Nadchodzi rewolucja?

25.09.2017 09:08

W najnowszych wersjach Windows 10 udostępnionych testerom nie ma już Sklepu Windows, w którym można kupić aplikacje. Pojawiła się za to opcja sugerująca, że Microsoft chce pokazać się z zupełnie nowej strony.

Koniec ze Sklepem Windows w Windows. Nadchodzi rewolucja? fot. materiały prasowe

Na pierwszy rzut oka nie zmieniło się zbyt wiele - zamiast Windows Store w nowej komplilacji Windows 10 pojawił się Microsoft Store, zmodyfikowano także ikonkę, która symbolizuje koszyk zakupowy.

Nowa nazwa nawiązuje bezpośrednio do obecnych w USA stacjonarnych sklepów Microsoft, w których oprócz oprogramowania sprzedawany jest także produkowany przez korporację sprzęt - komputery przenośne Surface czy konsole do gier Xbox One.

fot. zrzut ekranu

Zamiana Windows Store, który kojarzy się przede wszystkim z aplikacjami, na bardziej uniwersalny Microsoft Store, może mieć dwa cele. Po pierwsze, wprowadzić możliwość kupowania bezpośrednio z Windows 10 sprzętu produkowanego przez korporację z Redmond, po drugie zaś - otworzyć drogę do wprowadzenia sklepu dla innych niż PC platform.

Microsoft Store może trafić do Xbox One oraz stać się podstawowym źródłem oprogramowania dla Hololens oraz relatywnie tanich zestawów VR opracowanych przez Microsoft.

Trudno uwierzyć, ale w 2017 roku Windows skończył już 30 lat. Pokazujemy historię systemu wersja po wersji (także te, o których MS chciałby zapomnieć) - z iloma z nich mieliście do czynienia?

Zagłosuj

Z którego sklepu z aplikacjami korzystacie najczęściej?

RadioZET.pl/MT

Oceń