Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Korea Północna ma teraz swój oficjalny smartfon

29.06.2017 11:00

Smartfon stworzony w Korei Północnej ma być dowodem na otwartość dostępu do sieci i korzystania z nowoczesnych technologii przez obywateli tego kraju. 

Korea Północna ma teraz swój oficjalny smartfon fot. NK News

Północnokoreański smartfon nosi nazwę Jindallae 3 i został wyposażony w system, który zapewne jest przeróbką Androida, a z wyglądu przypomina połączenie iPhone'a i Samsunga Galaxy.

Urządzenie jest mocno propagandowym narzędziem, jako że z funkcji "smart" w tym przypadku będziemy mogli skorzystać jedynie w ograniczony sposób. Wszystko z uwagi na Internet w Korei Północnej - sieć "Kwangmyong", w której dostępne są jedynie zaakceptowane przez organ władzy strony internetowe, w tym strony urzędów i instytucji państwowych.

kor2

Smartfon jednak jest reklamowany, jako idealne narzędzie dla biznesmenów, lecz raczej i w tym przypadku ciężko będzie liczyć nawet na swobodne wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail.

Iście propagandowe narzędzie, jest częścią innych - "oficjalnych" technologii zaakceptowanych przez Koreę Północną, która posiada swój autorski system operacyjny, a także tablet, który śledzi użytkowników.

Zagłosuj

Podoba Ci się oficjalny smartfon Korei Północnej?

Zobacz także: Korea Północna na materiale rzeczywistości wirtualnej

RadioZet.pl/AM

Oceń