Korzystasz z WhatsApp? Od nowego roku koniec ze wsparciem dla dwóch systemów mobilnych

28.12.2017 08:51

Począwszy od stycznia producent komunikatora internetowego zarzuci wsparcie dla najmniej popularnych mobilnych systemów operacyjnych.

Korzystasz z WhatsApp? Od nowego roku koniec ze wsparciem dla dwóch systemów mobilnych fot. pixabay

Twórcy WhatsAppa wprawdzie już kilkukrotnie "żegnali się" z użytkownikami Blackberry OS, ale dopiero z początkiem przyszłego roku oficjalnie zakończą wsparcie dla tego niegdyś bardzo popularnego w Stanach i Kanadzie systemu.

Brak innowacji i wprowadzania nowych funkcjonalności sprawiło, że kiedyś popularny - zwłaszcza w segmencie biznesowym - system pozwolił się wyprzedzić przez iOS i Androida.

Drugim systemem, który od przyszłego roku może pożegnać się ze wsparciem dla komunikatora, jest Windows Phone w wersji 8.0 i niższych. Procent użycia urządzeń z tym systemem jest równie niski co Blackberry OS, a więc nie zaskakuje konieczność porzucenia wsparcia dla niego i chęć skupienia się firmy na nowszych i bardziej popularnych systemach.

Producent nie zakłada wyłączenia usługi na tych systemach, jednak zaprzestanie wsparcia oznacza zakończenie wydawania aktualizacji i braku możliwości zakładania konta z ich poziomu.

Użytkownicy, którzy chcą nadal korzystać z komunikatora WhatsApp i jego najnowszych funkcji, powinni więc rozważyć przejście na urządzenie z nowszym i oficjalnie wspieranym systemem.

Zagłosuj

Twoje urządzenie posiada wsparcie dla WhatsApp?

RadioZet.pl/AM

Oceń