Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

LG może rozpocząć produkcję autorskich procesorów

05.10.2017 15:11

Ten krok pozwoliłby firmie na spore oszczędności przy produkcji smartfonów, koszt układu CPU to bowiem jeden z najdroższych podzespołów mobilnych urządzeń.

LG może rozpocząć produkcję autorskich procesorów fot. LG

Jeśli doniesienia do których dotarł serwis Digital Trends są prawdą, to do rynku procesorów mobilnych w niedługim czasie dołączy kolejny ważny gracz.

LG zastrzegło 2 nazwy - Kromax i Epik, które oznaczono jako nazwy procesorów. Nie ma niestety informacji, jakiego rodzaju mogłyby to być procesory - mogą bowiem przecież zarówno być układami przeznaczonymi dla smartfonów, jak i dla lodówek czy pralek, które również produkuje LG.

Jeśli jednak firma planuje wprowadzenie autorskich procesorów może to oznaczać rozrośnięcie się tego oddziału LG, co w przyszłości ew. przełoży się na rozwój autorskich chipów, które trafią do jej smartfonów. Podobnie działają takie firmy, jak Samsung, Huawei, a ostatnio również Xiaomi.

Przy wizji wprowadzenia autorskich procesorów do smartfonów LG może wciąż korzystać z rozwiązań firm trzecich, by wprowadzić oszczędności. Konkurencja stosuje podobne zabiegi wykorzystując tańsze i mniej wydajne układy, które w swoim portfolio posiadają takie firmy jak Snapdragon i MediaTek.

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń