Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

LOTTO ostrzega: uwaga na fałszywe profile na Facebooku

24.04.2017 09:49

Z uwagi na częste oszustwa związane z wykorzystaniem marki LOTTO, Totalizator Sportowy ostrzega użytkowników przed zagrożeniem.

LOTTO ostrzega: uwaga na fałszywe profile na Facebooku fot. pexels

Oszuści nie przebierają w środkach. W styczniu informowaliśmy o przekrętach organizowanych przez rzekomy profil należący do LOTTO, w którym można było "wygrać" pensję 5000 zł miesięcznie na 20 lat. Chętnych było sporo, a więc i ofiar tego przekrętu zebrała się liczna grupa. Naciągacze ściągali nawet do 60 złotych od nieświadomych użytkowników, chcących odebrać nagrody w konkursie, w którym każdy był wygranym - więcej o tym zdarzeniu przeczytacie w naszym artykule.

Teraz najwyraźniej w sieci pojawiły się kolejne przekręty, które mają na celu wyciągnąć pieniądze lub zainstalować szkodliwe oprogramowanie u nieświadomych użytkowników. Na stronie Totalizatora Sportowego - lotto.pl, możemy bowiem znaleźć następujące oświadczenie:

"

"Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na portalu Facebook powstał profil o nazwie Lotto Polska - Radość z wygranej, a także co jakiś czas pojawiają się profile z podobnie ułożonymi nazwami, uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO, nie ma z nimi nic wspólnego. Profile te nielegalnie korzystają z logotypu LOTTO, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy. Przestrzegamy Państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach - Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą Państwa spotkać z tego tytułu.

Dziękujemy za Państwa czujność, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby te profile zostały jak najszybciej usunięte". "

Pamiętajcie o tym, by zachowywać czujność przy jakiejkolwiek akcji tego typu w sieci. Jeśli nie jesteście pewni co do organizatora konkursu - sprawdźcie go. Wzrost cyberataków i oszustw stosowanych przez cybeprzestępców wzrósł o ponad 30% w 2016 roku w stosunku do 2015 r. Miejmy się więc na baczności, a w razie wykrycia oszustwa - podzielmy się ze swoimi znajomymi wiedzą o nim.

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem Totalizator Sportowy robi co w jego mocy, by zapobiec tego typu oszustwom, które nielegalnie wykorzystują ich wizerunek?

RadioZet.pl/AM

Oceń