Laptop Hykker Hello z Biedronki za 749 zł – warto kupić?

19.09.2018 16:20
xxx zet

Jest smukły, czarny, ma dotykowy ekran i może przekształcić się w tablet, a do Windows 10 można logować się odciskiem palca. Hykker Hello, laptop 2w1, można kupić od 20 września 2018 w Biedronce za 749 zł. Opłaca się?

Hykker Hello fot. materiały prasowe

Komputer Hykker Hello wygląda jak MacBook w wersji Stealth – kształty konwertowanego laptopa z pewnością były inspirowane lekkością i elegancją obudów komputerów Apple. Komputer polskiego producenta jest jednak 10 razy tańszy od najdroższego telefonu amerykańskiego giganta, nowego iPhone’a Xs Max – jak niedrogi sprzęty prezentuje się z bliska?

Hykker Hello z Biedronki – specyfikacja techniczna

Hykker Hello to niewielki i lekki sprzęt – waży tylko 1,15 kg. Ekran IPS (gwarantujący dobre odwzorowanie kolorów) ma przekątna 11,6 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD - w tej półce cenowej to znakomite parametry.

Za szybkość pracy odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8350, zaprojektowany raczej z myślą o używaniu go w tabletach, przed którymi zazwyczaj stawia się mniej wymagające zadania, niż robi się to w przypadku laptopów. Może to być widoczne podczas intensywnego korzystania z Hykkera Hello, który dla zaawansowanych użytkowników może okazać się zbyt powolny.

hykker_hello_03

Konwertowalny komputer z Biedronki wyposażony jest w 4 GB RAM, 32 GB przestrzeni na pliki (można ją powiększyć o 128 GB dzięki czytnikowi kart microSD) oraz układ graficzny Intel HD Graphics 400.

Wyświetlacz Hykkera Hello umieszczony jest na zawiasach 360 stopni – komputer można więc szybko i sprawnie zmienić w duży tablet. Klawiatura, która staje się w takim przypadku spodem urządzenia, jest automatycznie blokowana.

Na gładziku Hykkera Hello znajduje się czytnik linii papilarnych – dzięki niemu Do Windows 10 Home Basic można zalogować się przykładając po prostu palec i nie zawracając sobie głowy hasłami. Konwertowalny laptop z Biedronki oferuje ponadto 2 gniazda USB i wyjście mini HDMI.

hykker_hello_02

Hykker Hello z Biedronki – warto kupić?

Atrakcyjny wygląd, możliwość korzystania z kilku trybów pracy (w tym jednego nazwanego „namiot”), dostęp do bogatej biblioteki oprogramowania Windows oraz niska cena – te zalety Hykkera Hello sprawiają, że konwertowalny laptop dostępny w Biedronce od 20 września 2018 zdecydowanie przyciąga uwagę.

Laptop 2w1 spodoba się estetom (choć w bliskim kontakcie nieco czasu pryska ze względu na plastikowość obudowy) oraz osobom poszukującym małego, niedrogiego komputera do przeglądania internetu i oglądania filmów.

749 zł za komputer konwertowany to niska cena – trzeba jednak mieć świadomość, że wraz z nią idą w parze ograniczenia, które nie każdy będzie w stanie zaakceptować.

hykker_hello_04

Korzystanie z Hykkera Hello może czasem wymagać cierpliwości – zastosowano w nim procesor pozwoli na wykonywanie podstawowych czynności, jednak relatywnie łatwo przyprawić go o czkawkę, zasypując większą liczbą zadań do wykonania – szczególnie, jeśli mają być wykonywane równolegle.

Zbyt mała może też szybko kazać się przestrzeń na pliki – z deklarowanych 32 GB większość zajmowana jest przez sam system Windows 10. Żeby więc móc korzystać z Hykkera Hello korzystać bardziej komfortowo, niezbędne jest dorzucenie karty pamięci.

Zagłosuj

Jaki kolor laptopa jest według Ciebie najlepszy?

RadioZET.pl/MT

Oceń