Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lenovo prezentuje koncept laptopa zginającego się jak gazeta

21.06.2017 15:12

Czy tak będą wyglądać laptopy przyszłości?

Lenovo prezentuje koncept laptopa zginającego się jak gazeta fot. Lenovo / twitter

Nowy projekt laptopa zaprezentowanego przez Lenovo zakłada wykorzystanie wyjątkowej technologii zginanych ekranów. Umożliwia to otrzymanie bardzo ciekawej formy, w której ekran zajmuje również powierzchnię do tej pory przeznaczoną na ramkę wokół klawiatury.

Urządzenie przyszłości posiadałoby zaawansowany ekran dotykowy, lecz nie znaleźlibyśmy w nim bowiem miejsca na trackpad. Firma sądzi, że te nie będą już potrzebne, bo przerzucimy się na funkcje nawigacji dotykowej, jako wygodniejszej formy obsługi systemu lub ew. będziemy standardowo korzystać z bardziej zaawansowanej myszki. Dodatkowo dzięki możliwościom sztucznej inteligencji i rozpoznawania głosu systemem będzie można zarządzać, dzięki wbudowanym, wysokiej jakości mikrofonom, które wychwycą nasz głos.

Urządzenie jeszcze nie swojego fizycznego prototypu, ponieważ wciąż wyczekiwana jest odpowiednia technologia na jego powstanie. Lenovo jednak głęboko wierzy, że ta wizja niedługo zostanie zrealizowana, a wysokiej jakości tworzywa pomogą w uzyskaniu oczekiwanych rezultatów. Na razie jednak pozostaje nam tylko czekać.

RadioZet.pl/AM

Oceń