Lenovo tworzy retro-laptopa z nowoczesną specyfikacją

25.09.2017 13:43

Jubileuszowe urządzenie będzie hołdem dla serii laptopów ThinkPad, która zadebiutowała na rynku 25 lat temu.

Lenovo tworzy retro-laptopa z nowoczesną specyfikacją fot. WinFuture.de / Lenovo

25 lat temu na rynku pojawiły się pierwsze ThinkPady, które zyskały sobie sporą przychylność użytkowników dzięki ich unikatowym rozwiązaniom w wyglądzie, jak i wyjątkowej wytrzymałości. Prawa do urządzeń z tej serii przeszły z IBM do Lenovo i to właśnie z rąk tej chińskiej firmy jeszcze w tym roku miałyby zadebiutować laptopy, które połączą w sobie nowoczesne rozwiązania z unikatowym designem klasycznych ThinkPadów.

ThinkPad 25 będzie laptopem, którego zapewne po samym wyglądzie rozpoznacie jako urządzenie z tej historycznej serii. Unikalny układ klawiszy, w tym oznaczenie przycisku Enter kolorem niebieskim, dodatkowe klawisze funkcyjne i czerwony guzik do kierowania kursorem od lat stanowią znak rozpoznawczy ThinkPadów. Serwis WinFuture dotarł do galerii zdjęć, która pokazuje komputer w całej okazałości.

Jeśli chodzi o specyfikację, jaką będzie posiadał ThinkPad 25, to warto wiedzieć, że będą to podzespoły z najwyższej półki. Laptop ma być wyposażony w procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 512 GB, a także dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce 940MX, która pozwoli na uruchomienie większości nowych gier.

Lenovo na tym jednak nie poprzestanie i dołączy do laptopa wsparcie dla internetu LTE, dzięki wbudowanemu modemowi.

Nie wiadomo kiedy oficjalnie Lenovo przedstawi jubileuszowego ThinkPada, ale pierwsze doniesienia mówią o premierze już w październiku tego roku.

Zagłosuj

Korzystałeś kiedyś z urządzeń z serii ThinkPad?

RadioZet.pl/WinFuture.de/AM

Czy wiesz do czego służą wszystkie porty w komputerze? Sprawdź swoją wiedzę technologiczną w naszym Quizie:

Oceń