Macie iPhone'a 8? Sprawdźcie, czy nie kwalifikuje się do darmowego programu naprawy

04.09.2018 14:49

Apple zapowiedziało rozpoczęcie nowego, darmowego programu wymiany płyt głównych w wadliwych egzemplarzach iPhone'a 8. Sprawdźcie, czy wasz też się kwalifikuje! 

Macie iPhone'a 8? Sprawdźcie, czy nie kwalifikuje się do darmowego programu naprawy fot. Apple mat. prasowe

Apple wymienia wadliwe płyty główne w iPhone'ach 8

Apple poinformowało, że część egzemplarzy iPhone'a 8 wyprodukowanych pomiędzy wrześniem 2017 roku i marcem 2018 roku ma wadliwe płyty główne. W związku z tym postanowili rozpocząć program ich darmowej wymiany. Choć problem nie dotyczy smartfonów w polskiej dystrybucji, uważać powinni wszyscy, którzy zakupili swój model w Australii, Chinach, Japonii, Nowej Zelandii, Indiach, Hongkongu, Makau oraz Stanach Zjednoczonych. 

Jak sprawdzić, czy wasz iPhone 8 kwalifikuje się do darmowej naprawy?

Aby sprawdzić, czy i wasz model posiada wadliwą płytę główną, musicie udać się na specjalną stronę producenta. Wszystko, co trzeba potem zrobić, to podać w wyznaczonym miejscu numer seryjny telefonu. Zostanie on potem sprawdzony pod kątem tego, czy kwalifikuje się do darmowej wymiany komponentu. 

iphone8

Usterka nie dotyczy pozostałych serii iPhone'ów, jak i modelu iPhone 8 Plus. Dlatego program obowiązujący do 3 lat od momentu zakupu telefonu obejmuje jedynie posiadaczy iPhone'a 8 z 4,7-calowym ekranem Retina. Właścicielom smartfonów, które posiadają wadliwą płytę, grożą takie problemy jak gwałtowne restarty lub trudności z uruchomieniem telefonu. 

RadioZET.pl/AG

Oceń