Marzyliście o tym, żeby być jak Hugh Hefner? "Twój weekend" własnie wystawiono na sprzedaż [SONDA]

05.12.2018 18:52

"Twój weekend" może pamiętać wielu z was. Najstarsze pismo erotyczne w Polsce właśnie trafiło na sprzedaż na Allegro. Zawsze marzyło wam się żyć jak Hugh Hefner? Rzeczywistość może być odrobinę inna, niż wam się wydaje. Kto i za ile kupi kultowe wydawnictwo?

Marzyliście o tym, żeby być jak Hugh Hefner? "Twój weekend" własnie wystawiono na sprzedaż [SONDA] fot. Allegro

"Twój weekend" trafił na aukcję

"Myślisz, że masz już wszystko? Nie masz!" - od takich słów zaczyna się treść nietypowego ogłoszenia na Allegro. Jeśli kiedykolwiek "marzyliście aby żyć jak Hugh Hefner", teraz macie okazję przekonać się, jak miałoby to wyglądać. Wydawane od 25 lat we Wrocławiu czasopismo "Twój weekend" właśnie trafiło na aukcję. Aktualnie najwyższa oferta opiewa na ponad 17 tys. złotych, a licytujących jest 21 osób. Wartość całego wydawnictwa oszacowano na 2 miliony złotych, jednak zaznaczono przy tym, że zysk z działalności w 2018 roku przyniósł około 15 tys. złotych miesięcznie. Za ile zostanie sprzedany "Twój weekend"? Tego dowiemy się już za 10 dni, po zakończeniu aukcji w sobotę 15 grudnia.

twójweekend

Najstarsze czasopismo erotyczne w Polsce zostało wystawione na sprzedaż

Pierwszy numer pisma wyszedł w marcu 1992 roku. O ile dziś podobne zdjęcia, jakie można było oglądać na łamach czasopisma bledną przy typowej zawartości przeciętnego serwisu pornograficznego, o tyle wtedy "Twój Weekend" szybko stał się pozycją kultową. Czy również dziś jego fani wolą dotyk papieru od światła ekranu komputera? Czasy ewidentnie się zmieniły. O ile reklamodawcy jeszcze kilka lat temu próbowali nam sprzedać niemal wszystko za pomocą stereotypowo pokazanego kobiecego ciała (tu zwrócimy waszą uwagę na absurdalne reklamy dachówek, które nadal niestety królują przy bocznych, podmiejskich trasach), o tyle obecnie roznegliżowana pani w skąpym stroju bywa przez nich coraz częściej uważana za rzecz w złym guście. Zmieniły się także oczekiwania konsumenta, przyzwyczajonego do dostępu do dowolnych, a nawet bardzo dowolnych treści w każdym wybranym przez nich momencie. Czy prasa ma szansę w starciu z internetem? Odpowiedź bywa wbrew pozorom zaskakująca, "Twój Weekend" nigdy nie należał jednak do segmentu luksusowych, obszernych magazynów. Tabloidowe tytuły i artykuły, które podobnie jak w słynnym "Playboyu" miały sankcjonować rację bytu pisemka z rozkładówkami modelek w niewybrednych pozach jednych bawiły, a drugim kojarzyły się z estetyką erotyzmu ubranego w panterkę i tapirowane włosy. Jeśli więc nowemu właścicielowi marzy się dochodowy biznes w pakiecie z wypoczynkiem w snobistycznym kurorcie w towarzystwie długonogich modelek, może spotkać go rozczarowanie. Sentymentu za "starymi czasami" na pewno natomiast nie zabraknie. Chyba, że coś nas zaskoczy... A czy wy kupujecie jeszcze "Twój Weekend"?

Zagłosuj

Kupujecie jeszcze "Twój Weekend"?

RadioZET.pl/źródło:Wyborcza/AG

Oceń