Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz Vistę? Dzisiaj wychodzi ostatni update

11.04.2017 15:11

Dzisiaj została wypuszczona ostatnia poprawka zabezpieczeń dla Windows Vista. Microsoft od teraz zaprzestaje dalszego wsparcia dla użytkowników tego systemu.

Masz Vistę? Dzisiaj wychodzi ostatni update fot. Microsoft

System Windows Vista zadebiutował na początku 2007 i od początku miał pod górkę. System był dużo bardziej "zasobożerny" niż Windows XP, a więc wiele aplikacji i gier działało na nim mniej wydajnie, niż na poprzedniku. Ponadto początkowy brak kompatybilności z wieloma aplikacjami zraził do niego użytkowników. Mimo wypuszczanym aktualizacjom naprawiającym wiele bolączek, jakie system posiadał na premierze, użytkownicy dopiero pokochali jego następcę - Windowsa 7.

Po 10 latach Windows Vista otrzymuje swoją ostatnią aktualizację od Microsoftu. Poprawka ma na celu wprowadzenie nowej porcji zabezpieczeń, łatając odkryte luki bezpieczeństwa i możliwe do wykorzystania błędy w kodzie systemu przez cyberprzestępców. Jeśli wciąż korzystacie z Visty - jak najbardziej warto pobrać i zainstalować tę łatkę. Natomiast warto zacząć interesować się na przesiadką na nowszy system, by zapewnić większe bezpieczeństwo swoim plikom, dokumentom i wszelkim informacjom jakie przekazujemy na komputerze.

Mimo że następca Windows XP nie cieszył się zbyt dobrą reputacją, wiele osób docenia go za wprowadzone innowacje i funkcje, które dały podwaliny pod solidny Windows 7.

Mieliście Windows Vista, a może nadal go używacie? Podzielcie się z nami w komentarzach waszymi wspomnieniami związanymi z tym systemem.

Zagłosuj

Korzystasz z systemu Windows Vista?

RadioZet.pl/AM

Oceń