Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz Windows 10? Uwaga: kończy się wsparcie dla pierwszej wersji

17.02.2017 10:30

Wsparcie Microsoftu dla pierwszej wersji systemu Windows 10 powinno skończyć się już w marcu, lecz firma przez wzgląd na spóźnialskich wydłuża ten okres.

Masz Windows 10? Uwaga: kończy się wsparcie dla pierwszej wersji

 

Pierwsza wersja lub też "build" systemu Windows 10 - 1507, została wydana w lipcu 2015 roku. Obecnie jest to wersja 1607, a za chwilę Microsoft wprowadza kolejną w związku z Creators Update.

Zamiast serwować użytkownikom rozbudowane Service Packi udostępniane są po prostu nowe wersje systemu, niejako zbudowane na nowo, a posiadające szereg przydatnych usprawnień, poprawek bezpieczeństwa, a także nowe funkcjonalności.

Microsoft postanowił jednak dać szansę osobom wciąż używającym pierwszego builda i przedłużył wsparcie dla tej wersji systemu Windows 10 do maja.

 

Jeśli nie chcemy by nasz komputer był narażony pod kątem bezpieczeństwa, warto sprawdzić jaką wersję systemu Windows 10 aktualnie posiadamy i ewentualnie dokonać jej aktualizacji. Należy w tym celu wejść do ustawień systemu i w zakładce "system" sprawdzić pozycję "informacje".

Jeśli posiadamy wersję starszą niż 1607, to powinniśmy móc w ustawieniach w zakładce "aktualizacje i zabezpieczenia" wymusić pobranie aktualizacji i jej zainstalowanie.

RadioZet.pl/AM

Oceń