Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz komputer z Windows 10 i w ostatnich dniach zaczął gorzej działać?

19.10.2017 13:31

Winę za ten stan może ponosić usługa Windows Update.

Masz komputer z Windows 10 i w ostatnich dniach zaczął gorzej działać? fot. Microsoft

W tym tygodniu Microsoft udostępnił kolejną, dużą aktualizację systemu Windows 10. Falls Creators Update przynosi sporo nowości dla użytkowników, które zapewnią m.in. nowy i spójny wygląd aplikacji dedykowanych "dziesiątce", Paint 3D, czy edytor zdjęć i filmów - Story Remix.

Aktualizacja Falls Creators Update to zupełnie nowy build Windows 10. Oznacza to, że jego proces jego zaaplikowania jest tak jakby "reinstalacją" całego systemu, a całość wymaga całkiem długiej pracy komputera.

Niestety aktualizacja jest pobierana automatycznie na niektórych komputerach, po czym system musi ją wypakować i przygotować pliki, by były dostępne do przeprowadzenia procesu zaktualizowania naszego komputera. O ile w przypadku nowszych i wydajniejszych sprzętów cała ta operacja może działać w tle bez większej uwagi ze strony użytkownika, o tyle jej uruchomienie na starszych lub posiadających mniejsze zasoby mocy komputerach może być mocno odczuwalne.

Jeśli więc na Twoim komputerze z Windows 10 odczuwasz znaczne zwolnienie pracy lub responsywności całego systemu warto po prostu wymusić instalację wspomnianej aktualizacji. Po jej dokonaniu system powinien działać znacznie lepiej, a do tego uaktualnione zostanie wiele elementów bezpieczeństwa, jak również system powiększy się o nowe, przydatne funkcjonalności.

Zagłosuj

Zauważyłeś spadek wydajności na swoim komputerze w ostatnich dniach?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń