Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz komputer z tym procesorem? Poczekaj z aktualizacją Windows 10

07.04.2017 15:21

Posiadacze komputerów, wyposażonych w procesory starszych serii Intel Atom, mogą doświadczyć problemów z korzystaniem z systemu po aktualizacji "Creators Update" dla Windows 10.

Masz komputer z tym procesorem? Poczekaj z aktualizacją Windows 10 fot. pixabay

Wprawdzie duża aktualizacja dla Windows 10 - "Creators Update", ma zadebiutować dopiero 11 kwietnia, lecz już teraz można wymusić jej pobranie i instalacje z pomocą specjalnego kreatora opublikowanego przez Microsoft - dowiedz się więcej. Niektórzy użytkownicy już testują nową wersję systemu, dzięki czemu wiemy na temat nieprawidłowości w działaniu nowej aktualizacji.

Zagłosuj

Pobierzesz aktualizację "Creators Update" dla Windows 10?

Posiadacze komputerów wyposażonych w procesory Intel Atom serii Clover Trail - m.in. modele Z2520, Z2560, Z2580 i Z2760, skarżą się na nieprawidłowe działanie systemu po przejściu procesu aktualizacji. Jednym z głównych problemów jaki się wtedy pojawia, to nieprawidłowe wyświetlanie ikon i tekstu. Użytkownicy mówią o wyświetlaniu zamiast znaków kolorowych ramek lub w ogóle ich nie wyświetlanie. Jeśli posiadacie procesor z tej serii, warto wstrzymać się z instalacją tej aktualizacji. 

Microsoft wie o problemie i pracuje już nad odpowiednią łatką - z uwagi na to, że oficjalna premiera jeszcze nie miała miejsca, zapewne uda się wypuścić stosowną łatkę zanim wszyscy otrzymają nową wersję Windows 10, czyli 11 kwietnia.

RadioZet.pl/AM

Oceń